Свято День захисника України символізує зв'язок поколінь, невмирущість героїчних традицій нашого народу. Ми пам’ятаємо і шануємо воїнів – захисників нашої землі. Національно-визвольну боротьбу українського народу (1917-1921 рр.) відобразив у своїх виступах факультет № 2.

За вікову історію української народності наша земля не один раз закликала своїх синів і дочок стати на її захист. І ці заклики завжди були почутими. Болісною раною в історії нашого народу залишилася Друга Світова війна. Боротьбу українського народу у період війни відобразили у своєму виступі курсанти факультету № 4.

Українці стали на захист своєї держави, незалежно від віку і статі. Вони відстоюють право на честь та гідність. Вони хочуть вільно жити, народжувати і виховувати дітей. Сьогодні ми маємо зробити усе можливе для збереження суверенітету та територіальної цілісності нашої держави, миру та спокою на нашій землі! Треба просто любити свій рідний край, свою землю, свій народ, бути сильними і незламними! Вірити в довгоочікуваний мир і своєю відданою службою та старанним навчанням наближати його!

Козаки – це мужні хлопці та дівчата, справжні воїни, захисники своєї землі – нічого не змінилося за силою духу. Так само, як і в ті часи, на першому місці у них Україна, свобода та честь. Вони пам’ятають своє козацьке коріння і люблять рідну землю, захищають свою державу. Курсанти факультету № 3 представили театралізовано-музичну композицію періоду проведення антитерористичної операції, боротьби українського народу за свою незалежність та територіальну цілісність.

У Сумському центрі первинної професійної підготовки «Академія поліції» (м. Суми) Харківського національного університету внутрішніх справ за участі колективу Сумської філії ХНУВС відбулися урочистості з нагоди Дня захисника України, в яких взяли участь працівники «Академії поліції», слухачі та гості.

До Дня захисника України у Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулась першість з військово-прикладних видів спорту. У змаганнях взяли участь команди факультетів університету.

У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулася першість університету з військово-прикладних видів спорту. Змагання, в яких взяли участь команди всіх факультетів університету, були присвячені Дню захисника України. Курсантів і студентів – учасників змагань – привітав ректор навчального закладу генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко.

У Харківському національному університеті внутрішніх справ до Дня захисника України, Дня українського козацтва та Покрови Пресвятої Богородиці відбувся святковий концерт, який підготували курсанти-першокурсники та магістри факультету № 1.

Осінь – це час для роздумів. Час, коли літня спека змінюється прохолодними дощами. Можна підвести підсумки минулого літа та порозмірковувати над майбутнім…

У Харківський обласній організації Національної спілки письменників України академік Олександр Бандурка презентував свою монографію "Тисячоліття злочинності в Україні".