Завідувач кафедри,
кандидат юридичних наук, доцент
Холод Юрій Анатолійович

У 2019 р. кафедру загальноправових дисциплін реорганізовано у кафедру фундаментальних та юридичних дисциплін. Кафедру загальноправових дисциплін було засновано у 2013 р. на базі кафедри фундаментальних юридичних дисциплін (завідувач – кандидат юридичних наук, доцент Ю.А. Холод) і кафедри адміністративного, фінансового та інформаційного права (завідувач – кандидат юридичних наук, доцент В.І. Книш). Завідувачем кафедри призначено кандидата юридичних наук, доцента Юрія Анатолійовича Холода.

Кафедрою викладаються навчальні дисципліни: «Загальні етичні вимоги правничої професії», «Історія держави та права», «Історія держави та права зарубіжних країн», «Історія держави та права України», «Конституційне право», «Методологія наукових досліджень у сфері правоохоронної діяльності», «Міжнародне право», «Міжнародний захист прав людини в правоохоронній діяльності», «Основи правознавства», «Поліцейська деонтологія», «Правознавство», «Складання процесуальних документів у правоохоронній сфері», «Сучасні проблеми конституційного права України», «Сучасні проблеми міжнародного публічного права», «Теорія держави та права», «Філософія права», «Юридичне документознавство» (обов’язкові компоненти навчальних програм); «Ґенеза науки історії держави і права», «Ґенеза науки теорії держави і права», «Забезпечення прав людини в правоохоронній діяльності», «Історико-правові концепції держави і права», «Історія правоохоронних органів», «Методологія права», «Міжнародні стандарти прав людини в правоохоронній діяльності», «Порівняльне правознавство», «Проблеми філософії права» (вибіркові компоненти навчальних програм).

Кафедра здійснює підготовку науково-педагогічних кадрів та науково-експертну діяльність за спеціальностями 12.00.01 – «Теорія та історія держави і права; історія політичних та правових учень», 12.00.02 –  «Конституційне право; муніципальне право».

Основними напрямом науково-дослідної діяльності кафедри є актуальні проблеми теорії та історії держави і права, конституційного права, зокрема становлення та розвиток правоохоронної функції держави.

Викладачі кафедри постійно беруть участь у роботі різноманітних наукових форумах, зокрема у діяльності Міжнародної асоціації істориків права (її секретарем є професор кафедри В. Є. Кириченко).

Склад кафедри: завідувач кафедри кандидат юридичних наук, доцент Ю. А. Холод; професори кафедри доктор юридичних наук, професор В. Є. Кириченко, доктор юридичних наук, професор А. М. Шульга, кандидат юридичних наук, доцент І. М. Погрібний, кандидат юридичних наук, доцент Ю. М. Коломієць, кандидат юридичних наук, доцент Л. О. Зайцев; доценти кафедри: кандидат юридичних наук, доцент О. В. Волошенюк,  кандидат юридичних наук Д. С. Гета, кандидат історичних наук,  доцент Б. Г. Головко, кандидат юридичних наук. О. Є. Железов, кандидат юридичних наук, доцент К. В. Кисильова, доктор філософії за спеціальністю 081 Право, доцент С. Г. Певко; викладачі кафедри К. М. Гуртова, С. Д. Колєсніков; старший лаборант кафедри Т. П. Напшивалова.

Контактна інформація:
Адреса: Україна, м. Харків, просп. Льва Ландау, 27
Телефон: (057) 73-98-088

Склад кафедри

Холод Юрій Анатолійович - завідувач кафедри, кандидат юридичних наук, доцент

Переглянути профіль ORCID

Кириченко Володимир Євгенійович - професор кафедри, доктор юридичних наук, професор

Погрібний Ігор Митрофанович - професор кафедри, кандидат юридичних наук, доцент

Коломієць Юрій Миколайович - професор кафедри, кандидат юридичних наук, доцент

Шульга Анатолій Матвійович - професор кафедри, доктор юридичних наук, професор

Зайцев Леонід Олександрович - професор кафедри, кандидат юридичних наук, доцент

Переглянути профіль ORCID