Завідувач
науково-дослідної лабораторії,
кандидат юридичних наук, доцент
Пашнєв Дмитро Валентинович

Науково-дослідна лабораторія з проблем інформаційних технологій та протидії злочинності у кіберпросторі є структурним підрозділом Харківського національного університету внутрішніх справ.

Лабораторія була створена в березні 2017 року на базі факультету № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ, як Науково-дослідна лабораторія захисту інформації та кібербезпеки.

У травні 2019 року була виведена зі складу факультету № 4 у окремий підрозділ і змінила назву...

Основними завданнями Лабораторії є:

• Вивчення, узагальнення та оцінка стану інформаційного забезпечення правоохоронних органів, розробка наукових рекомендацій для практичних органів і підрозділів.
  • Проведення фундаментальних і прикладних наукових досліджень за встановленими Пріоритетними напрямами наукового забезпечення діяльності правоохоронних органів України та Університету.
  • Оцінка ефективності програмних і апаратних засобів, які використовуються у практичній діяльності правоохоронних органів.
  • Розробка рекомендацій з захисту від зовнішнього проникнення в операційні системи, браузери, додатки та окремі програмні продукти та ін.
  • Розробка і надання технічних рекомендацій оперативним підрозділам правоохоронних органів із здійснення гласних та негласних заходів у рамках їх повсякденної діяльності.
  • Розробка і впровадження програмного забезпечення щодо удосконалення діяльності служб та підрозділів правоохоронних органів у сфері інформаційних технологій, захисту інформації, протидії кіберзлочинності, кадрового забезпечення, аналітичних підрозділів.
  • Виконання завдань щодо загальної комп’ютеризації та автоматизації процесів у діяльності правоохоронних органів.
  • Удосконалення діяльності служб та підрозділів правоохоронних органів у сфері інформаційних технологій, захисту інформації та протидії кіберзлочинності.
  • Розвиток національного законодавства у сфері інформаційних технологій, захисту інформації та протидії кіберзлочинності.
  • Запровадження сучасних напрямів протидії злочинності, зокрема за участі населення.
  • Участь у міжнародній взаємодії правоохоронних органів у сфері інформаційних технологій, захисту інформації та протидії кіберзлочинності.
  • Розробка проектів нормативно-правових актів з питань інформаційних технологій, захисту інформації та протидії кіберзлочинності і науково-практичних рекомендацій щодо їх застосування у практичній діяльності правоохоронних органів.
  • Сприяння розповсюдженню аналітичних знань та підвищення рівня комп’ютерної обізнаності серед населення та працівників правоохоронних органів.
  • Проведення фундаментальних та прикладних досліджень з питань організації освітнього процесу у закладах вищої освіти зі специфічними умовами навчання із застосуванням новітніх інформаційних технологій та дистанційних технологій.
  • Залучення курсантів, студентів та слухачів Університету всіх форм навчання до проведення наукових досліджень лабораторії, сприяння підвищенню ролі науки в освітньому процесі..
  • Узагальнення та координація наукових досліджень між лабораторією та іншими структурними підрозділами Університету.
  • Проведення прикладних наукових досліджень та розробка програмного забезпечення, зокрема на госпрозрахунковій основі за замовленнями населення, організацій та підприємств усіх форм власності, а також надання платних та безоплатних наукових консультацій та інших послуг, у тому числі із залученням курсантів, студентів та слухачів.
  • Встановлення творчих контактів та проведення спільних наукових розробок з науковими установами та правоохоронними органами зарубіжних країн.
  • Співпраця з міжнародними організаціями та участь у програмах ООН, ОБСЄ, ІСІТАР, КМЄС тощо.

Адреса: Україна, м. Харків, пр-т Льва Ландау, 27

Email: [email protected]