"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin@univd.edu.ua

Заходи з нагоди приведення до Присяги працівника поліції першокурсників  відбулися у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Майже 700 майбутніх фахівців підрозділів Національної поліції поклялися вірно служити Українському народу, захищати конституційні права та свободи. Юнаки та дівчата доклали багато зусиль, щоб вступити на навчання до університету – успішно склали ЗНО, пройшли конкурсний відбір, фізичні випробування. Майбутній поліцейський повинен мати не тільки якісні знання, але й бути фізично витривалим, уміти дати відсіч злочинцю та захистити тих, хто цього потребує. Саме на таких захисників правопорядку – мужніх, розумних, вмотивованих – чекають в практичних підрозділах Національної поліції.

Присутні вшанували хвилиною мовчання патріотизм, мужність, вірність і героїзм тих, хто поклав своє життя за волю, єдність і незалежність України.

У заході взяли участь заступниця Міністра внутрішніх справ Мері Акопян, народний депутат України Олександр Бакумов, виконуючий обов’язки мера Харкова Ігор Терехов, начальник ГУНП в Харківській області Станіслав Перлін, перший ректор університету генерал-полковник міліції Олександр Бандурка, ректор університету 2012–2015 років генерал-полковник міліції Сергій Гусаров, голова адміністрації Слобідського району Харківської міської ради В’ячеслав Ільєнко, директор – головний диригент Харківської філармонії Юрій Янко, генеральний директор – художній керівник Харківського національного академічного театру опери та балету ім. В. Лисенка Олег Орищенко, директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко, особовий склад вишу, батьки, рідні курсантів.

Розпочалася церемонія складання Присяги. Серед першокурсників – представники багатьох областей України – найбільша кількість з Харківської – 254, 109 з Донецької, 52 з Полтавської, 39 з Луганської, 30 із Сумської, 25 із Запорізької, а також із Дніпропетровської, Кіровоградської, Чернігівської, Миколаївської, Херсонської, Київської, Волинської, Вінницької, Рівненської, Чернівецької, Черкаської, Хмельницької, Івано-Франківської, Закарпатської, Житомирської та Львівської областей. Юнаки та дівчата присягнули вірно служити українському народу, дотримуватися Конституції та законів України, втілювати їх у життя, поважати та охороняти права і свободи людини, честь держави, а також отримали жетони поліцейських.

Від імені Міністра внутрішніх справ України Дениса Монастирського, Колегії Міністерства внутрішніх справ України першокурсників привітала заступниця Міністра Мері Акопян: «Сьогодні, у світле свято Покрови Пресвятої Богородиці, у День Українського козацтва, у День захисників і захисниць України, ви долучаєтесь до великої родини поліцейських.

Саме зараз ви створюєте нову сторінку свого життєвого літопису, єднаючись із усіма поколіннями захисників та захисниць України, які віками виборювали право творити нашу історію на нашій землі.

Символічно, що урочисте зобов’язання на вірність Українському народові ви проголошуєте в річницю 30-річчя Незалежності України. Вірю, що ви не зрадите тим непорушним словам, ціна яким більша за життя.

Невдовзі вам забезпечувати безпеку громадян та спокій у суспільстві. У кожного з вас буде шанс випробувати себе.

Ваші успіхи завтра залежатимуть від навчання сьогодні, тому ваше головне завдання – навчитися здобувати знання, бути допитливими, ініціативними та наполегливими.  

Будьте гідними високого звання поліцейського! Завжди лишайтеся вірними своєму слову, ставайте на сторону добра, допомагайте тим, хто потребує захисту».

Заступниця Міністра також вручила нагороди працівникам і курсантам університету за зразкове виконання посадових обов’язків, особисту ініціативу та самовідданість.

Народний депутат України Олександр Бакумов  побажав першокурсникам ніколи не втрачати впевненості, завжди йти першими, перемагати, досягати поставлених цілей і висот. «Ви навчаєтеся в прекрасному навчальному закладі. Для вас створені всі умови, щоб навчатися, здобувати знання й показувати на що ви спроможні», – зазначив Олександр Бакумов.

Виконуючий обов’язки міського голови Харкова Ігор Терехов наголосив, що у суспільства є великий запит на довіру до поліції, до правоохоронної системи. Переконаний, що ви виправдаєте цю довіру. Стоятимете на сторожі Закону й охоронятимете порядок. Шановні викладачі, батьки! Переконаний, що ви зробите усе необхідне для того, щоб наші діти стали справжніми захисниками і патріотами нашої держави».

Начальник ГУНП в Харківській області Станіслав Перлін привітав першокурсників з визначною подією: «Сьогодні урочисте зобов’язання на вірність Українському народові долучило вас до великої  родини поліцейських і поєднало з усіма поколіннями захисників України. Суспільство очікує від Національної поліції забезпечення охорони прав і свобод, створення умов безпечного існування кожної людини. Це висока довіра та велика відповідальність!».

Від імені батьків до молоді звернулася мати першокурсника – учасниця Операції Об’єднаних сил, військовослужбовець Збройних Сил України,  сержант Олена Титова: «Ми, батьки, пишаємося вами, підтримуємо ваш вибір і бажаємо стати справжніми професіоналами! Переконані, що ви будете взірцем сумлінного служіння Українському народу, високих моральних якостей, честі й відповідальності». Вона також подякувала Міністерству внутрішніх справ, керівництву університету за гарні умови для навчання та служби.

Від імені першокурсників виступив курсант факультету № 4 Ілля Желновач. Він зазначив, що стати правоохоронцем його надихнув приклад батька – полковника Національної гвардії України, учасника Антитерористичної операції на сході нашої держави. Як і батько, він мріє захищати закон і порядок в державі. Курсант запропонував вшанувати пам'ять правоохоронців, які загинули під час виконання службових обов’язків.

Звертаючись до першокурсників, ректор університету Валерій Сокуренко наголосив, що Присягу складають один раз і на все життя: «Я переконаний, що цей день закарбується у вашому серці назавжди. Сьогодні ваше найголовніше завдання – сумлінно і наполегливо навчатися, здобувати освіту. Викладачі, тренери, командири, наставники передаватимуть вам свої знання та досвід, виховуватимуть і разом із вами нестимуть службу протягом усіх років навчання в університеті.

Особлива подяка батькам за те, що гідно виховали своїх дітей, що не сховали їх в буремний, тяжкий для держави час, а направили на навчання до закладу Міністерства внутрішніх справ. Честь вам і хвала. Думаю, що ви не пожалкуєте, що віддали нам своїх дітей. В університеті вони отримають гарну освіту, стануть патріотами, любитимуть свою державу і свій народ.

Шановні першокурсники, пишаємося вами! Ви зробили сьогодні перший крок у професію і на цьому плацу немає таких, хто потрапив сюди випадково. Гідно несіть звання курсанта Харківського національного університету внутрішніх справ. Служіть і навчайтеся так, щоб вас поважали люди і оберігав Господь Бог! Слава Україні!»

Завершились урочистості виступами колективу художньої самодіяльності університету, підрозділів Почесної варти та ансамблю барабанщиць.

ВЗГ ХНУВС