У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулася XV Міжнародна науково-методична конференція «Актуальні проблеми розвитку службово-прикладних, традиційних та східних одноборств», присвячена пам’яті доктора педагогічних наук, професора Віктора Бізіна.

Учасників наукового зібрання від імені ректорату, Вченої ради університету привітав ректор член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко. Він зазначив, що під час навчання здобувачі вищої освіти набувають відповідних умінь та навичок, необхідних для виконання покладених на поліцію завдань. Саме тому керівництвом МВС України, Національної поліції постійно приділяється увага модернізації та вдосконаленню організаційно-правового забезпечення системи тактичної спеціальної фізичної підготовки.

У науковому заході взяли участь перший проректор ХНУВС, доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти України, полковник поліції Дмитро Швець, перший заступник голови ХОО ФСТ «Динамо», член Президії Центральної ради «Динамо» України Віталій Кириленко, проректори, декани факультетів, представники науково-педагогічного складу Харківського національного університету внутрішніх справ, Національного університету оборони України імені Івана Черняховського, іноземні учасники – представники Академії фізичного виховання та спорту  (м. Гданськ, Польща), Гданського університету фізичного виховання та спорту (м. Гданськ, Польща), здобувачі вищої освіти.

Під час конференції виступили: доктор педагогічних наук, професор, науковий та дидактичний співробітник, інструктор-викладач (WORP), інструктор з водного порятунку, інструктор з плавання і тренер з плавання Академії фізичного виховання та спорту (м. Гданськ, Польща) Даріуш Скальскі; кандидат наук з фізичної культури, магістр психології, доцент, доцент кафедри психології Гданського університету фізичного виховання та спорту (м. Гданськ, Польща) Марек Грачик.

Наукові доповіді підготували курсанти університету: курсантка факультету № 1 Олена Єлісєєва «Модель формування готовності курсанток закладів вищої освіти зі специфічними умовами навчання, які готують кадри для НПУ, до застосування заходів фізичного впливу (сили) в різних умовах службово-оперативної діяльності»; курсантка факультету № 3 Олександра Борисюк «Педагогічні умови формування готовності членів збірної команди ХНУВС до змагальної діяльності»; курсантка факультету № 3 Наталя Вовчик «Методика відбору кандидатів до збірної команди ХНУВС із боротьби самбо».

Доповіді, надіслані учасниками науково-методичної конференції, опубліковано у збірнику статей. Його електронну копію розміщено у відкритому доступі на сайті Харківського національного університету внутрішніх справ (http://www.univd.edu.ua) у розділі «Наука», сторінка «Конференції, семінари та круглі столи»), а також у репозитарії ХНУВС (http://dspace.univd.edu.ua/xmlui/).