У межах вивчення дисциплін другого магістерського рівня «Сучасні проблеми цивільного права» та «Сучасні проблеми цивільного процесу», які викладаються у Сумській філії ХНУВС професором кафедри юридичних дисциплін Наталією Горобець та доцентом кафедри юридичних дисциплін Яною Садиковою, було організовано проведення моніторингу судових засідань. Студенти – слухачі магістратури – відвідали Зарічний районний суд м. Суми, заповнили анкети й підготували звіти.

Моніторинг судових процесів набув широкого визнання як потужний інструмент підтримки процесу реформування судової системи. Він підвищує прозорість правосуддя і, таким чином, сам по собі є засобом підтримки права на публічний судовий розгляд. Окрім того такий моніторинг має потужний навчальний потенціал, адже студенти вчаться спостерігати й критично оцінювати судові процеси, а головне – заняття, з використанням різних підходів та методів навчання, сприяють підготовці високваліфікованих фахівців у сфері права.

Сумська філія ХНУВС