Харківський національний університет внутрішніх справ активно співпрацює з Консультативною місією Європейського Союзу (КМЄС). Основним завданням мандату КМЄС є надання рекомендацій та підтримки у реформуванні сектору цивільної безпеки. Консультанти місії надають стратегічні поради та практичну допомогу правоохоронним органам згідно зі стандартами ЄС та міжнародними принципами.

На базі Харківського національного університету внутрішніх справ у рамках реформування поліції розпочато низку тренінгів «Підготовка для тренерів». Враховуючи важливість розповсюдження спеціальних знань серед персоналу поліції, ця методика дозволить постійно розповсюджувати такі знання більш широкому колу працівників поліції. Саме тому учасниками заходу стали представники тренінгових центрів поліції з Луганської, Дніпропетровської, Полтавської, Сумської, Донецької та Харківської областей. Заняття проводять Герріт Ян Ван Гелдер – координатор регіонального представництва КМЄС, Вільям Брейм – тренер з питань роботи поліції з громадськістю КМЄС та Пітер Вілсон – тренер з питань роботи поліції з громадськістю КМЄС.