У навчальному посібнику «Кримінальне право України (у питаннях та відповідях)», підготовленому колективом авторів  за загальною редакцією начальника кафедри кримінального права та кримінології факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства Харківського національного університету внутрішніх справ, доктора юридичних наук, професора Олексія Литвинова, у стислій та доступній формі розглядаються основні питання навчальної дисципліни «Кримінальне право України», її методологія та методика, інститути і вчення Загальної та Особливої частин. Використовуючи цей посібник при підготовці до іспиту, можна у найкоротші строки систематизувати знання, отримані в ході вивчення дисципліни, зосередити увагу на ключових поняттях, їх ознаках та особливостях. Також можливим є застосування посібника під час дистанційного та заочного вивчення кримінального права України.

Видання призначене для курсантів і студентів вищих навчальних закладів юридичного профілю, викладачів, аспірантів та ад’юнктів, науковців, практичних працівників, а також широкого кола читачів, які цікавляться проблематикою протидії злочинності.