Харківський національний університет внутрішніх справ активно співпрацює з практичними підрозділами ГУМВС України в Харківській області. Так, у рамках такого співробітництва працівниками навчального центру ГУМВС України в Харківській області проводяться відкриті заняття з вогневої підготовки з курсантами університету. Щотижня представник навчального центру навчає курсантів правилам приведення зброї у бойову готовність, ведення швидкого вогню, особливостям володіння зброєю у складних ситуаціях тощо. За словами викладача навчального центру ГУМВС України в Харківській області майора міліції Григорія Шевченка під час таких занять молодь швидше адаптується до вимог поводження зі зброєю та володіння нею.