На кафедрі кримінального права та кримінології факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства – начальник кафедри – доктор юридичних наук, професор, підполковник міліції Олексій Литвинов, – під егідою Кримінологічної асоціації України відбувся круглий стіл «Кримінально-правові наслідки злочину: актуальні сучасні питання». Він був організований членами наукового гуртка кафедри – науковий керівник гуртка – доцент кафедри, кандидат юридичних наук, підполковник міліції Антон Байлов,спільно з представниками та членами наукового гуртка кафедри кримінального права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

Відкрив захід начальник факультету підготовки фахівців для підрозділів слідства, доктор юридичних наук, професор, полковник міліції Олександр Музичук, який відзначив актуальність винесених на розгляд питань та побажав усім учасникам круглого столу плідної роботи.

На думку керівника наукового гуртка Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, кандидата юридичних наук, доцента Олени Харитонової, такі проекти, як нинішній круглий стіл, учать молодь концептуально мислити, дають можливість активно обмінюватися власними думками, а також переймати досвід старших поколінь. За словами Олексія Литвинова, можливість презентувати власні ідеї для обговорення науковою спільнотою розвиває у молодих учених здатність мислити критично, проявляти творчі підходи до розв’язання теоретичних та практичних завдань, сприяє формуванню дослідницької культури. Доцент кафедри кримінального права № 1 Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого кандидат юридичних наук, доцент Юрій Пономаренко відзначив, що уперше бере участь у науковому заході такого формату, коли до обговорення залучаються як молоді вчені, так і досвідчені фахівці у галузі кримінального права та кримінології. Таку практику треба поширювати, адже відомо, що молодь здатна добре генерувати нові ідеї, почути які буде надзвичайно корисним для всіх.

Під час засідання круглого столу обговорювалися питання кримінально-правових наслідків злочину як реакції держави на вчинений злочин та інші. Серед них, зокрема розглядалися особливості використання обмеження волі, як альтернативи заміни покарань. Своїми думками з цього приводу ділилася з присутніми аспірантка Науково-дослідного інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України Катерина Новікова.

По закінченні роботи наукового заходу всі учасники отримали сертифікати, а представники наукових гуртків обох університетів були відзначені грамотами «За активну участь у роботі круглого столу».

Кращі наукові доповіді учасників круглого столу відповідно до рішення правління Кримінологічної асоціації України будуть опубліковані у Віснику Кримінологічної асоціації України.