У Харківському національному університеті внутрішніх справ пройшов творчий конкурс «Шевченківські читання – 2018» на кращого декламатора творів Тараса Григоровича Шевченка. Відбулося 2 тури. У першому турі взяли участь понад 250 курсантів, студентів, слухачів магістратури та Інституту післядипломної освіти.  Було визначено по 3 переможця від кожного підрозділу (І, ІІ та ІІІ місця), які й виступили у другому турі (18 представників). Кожен із фіналістів продекламував певний вірш Кобзаря. Було представлено різні за жанром твори: громадянська лірика, вірші історичної тематики, сатиричної спрямованості, біографічні твори. Критеріями оцінювання учасників стали художній рівень виконавчої майстерності, рівень сценічної культури, логічне мовлення, чітка дикція.

За результатами голосування членів журі переможцями було визнано: курсанта І курсу факультету № 4 Анастасію Чорняву та студентку І курсу факультету № 6 Марину Воронкіну, які посіли І місце, ІІ місце зайняла – курсант ІІ курсу факультету № 2 Оксана Коляда, ІІІ місце присуджено слухачу Інституту післядипломної освіти Артуру Куліничу. Гран-прі виборола Анастасія Чорнява. Вона візьме участь у наступному етапі конкурсу, який проходитиме у м. Київ.