Представники Харківського національного університету внутрішніх справ готують майбутніх фахівців з числа курсантів університету щодо запобігання торгівлі людьми.

Члени Національної тренерської мережі Міжнародного жіночого правозахисного Центру «Ла Страда–Україна» – старший викладач кафедри іноземних мов Ганна Оганезова, викладач кафедри захисту інформації Олексій Рвачов, куратор проектів навчально-тренувального центру боротьби з кіберзлочинністю та моніторингу кіберпростору (на громадських засадах) Руслан Сень провели цикл занять із курсантами факультету підготовки фахівців для підрозділів боротьби з кіберзлочинністю та торгівлею людьми університету, які виявили бажання отримати навички тренерської роботи у сфері профілактики торгівлі людьми.

Під час проведення занять використовуються інтерактивні форми навчання та навчально-методичні матеріали, що були розроблені міжнародними інституціями, громадськими організаціями та активістами у сфері боротьби з торгівлею людьми. Після закінчення навчання курсанти зможуть пройти тестування, розроблене Міжнародним жіночим правозахисним центром «Ла Страда–Україна» спільно з Українським науково-методичним центом практичної психології і соціальної роботи, та отримати сертифікат тренера.

Для отримання практичних навичок проведення профілактичних лекцій та тренінгових занять майбутніх тренерів планується залучати до проведення просвітницьких заходів у навчальних закладах м. Харкова та Харківської області, які проводять представники університету в рамках Програми з протидії торгівлі людьми в Східній Європі за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії у співпраці з Представництвом Міжнародної організації з міграції в Україні.