Найбільш ефективним інструментом для набуття студентами та курсантами  практичних навичок, закріплення теоретичних знань є надання правової допомоги населенню з різних правових питань. Саме це і є головним завданням Юридичної клініки, створеної у Харківському національному університеті внутрішніх справ.

Курсанти та студенти, які працюють в Юридичній клініці разом із викладачами, безкоштовно консультують громадян, застосовуючи на практиці отримані під час навчання знання з різних галузей юриспруденції. Консультанти отримують й такі корисні для майбутнього юриста навички як комунікативність, вчаться аналізувати ситуацію та обирати правильну правову позицію у справі, надавати консультацію не тільки в письмовій, але й в усній формі, застосовувати альтернативні способи вирішення справи тощо. Студенти 3-4 курсів денної форми навчання мають можливість на базі Юридичної клініки проходити практику під керівництвом доцента кафедри цивільного права та процесу кандидата юридичних наук Елли Вакулович.