"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Дистанційне навчання у ХНУВС Атестація здобувачів Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

До 70-ї річниці завершення Другої світової війни на Меморіалі Слави в Лісопарку побудовано нову стелу. Вона стала продовженням меморіальної стіни комплексу і органічно вписалася у скульптурний ансамбль.

У відкритті стели взяли участь представники Харківського національного університету внутрішніх справ – ректор, генерал-полковник міліції Сергій Гусаров, радник ректора, генерал-полковник міліції Олександр Бандурка і ректор Університету культури, який діє у ХНУВС на громадських засадах, Юрій Янко. На їхню думку, поява у Харкові ще одного пам’ятника, присвяченого подіям Другої світової війни, це не тільки данина пам’яті тим, хто поклав свої здоров’я і життя за мир і свободу на землі, але й нагадування новим поколінням про те, яку дорогу ціну було заплачено співвітчизниками за наші спокій і незалежність.  

Ініціатором створення стели виступила громадська організація «Харківський клуб «Генерал»». На чорному граніті викарбовано 260 імен – учасників Другої світової війни, біографії яких тим чи іншим чином пов’язані з Харковом і Харківщиною. Їх внесок у перемогу був відзначений державою найвищими нагородами. Серед них – 227 Героїв Радянського Союзу (трьом звання присвоєно двічі), 31 – повні кавалери ордена Слави, двоє нагороджені чотирма медалями «За відвагу». 60  героїв отримали нагороди посмертно.

Відкриття стели відбулося напередодні свята Перемоги, 6 травня. У заході взяли участь члени «Харківського клубу «Генерал»», священнослужителі, представники громадських організацій, ветерани Великої Вітчизняної війни. Вони поклали квіти до стіни пам’яті та вшанували подвиг героїв хвилиною мовчання.

 

ВЗГ ХНУВС