Для курсантів, студентів та слухачів Харківського національного університету внутрішніх справ проведено лекційні заняття на тему «Правовий режим воєнного стану в Україні». Під час лекцій було зазначено, що правовий режим воєнного стану в Україні регламентується Конституцією України (ст.ст. 41, 43, 64, 83, 85, 92, 157), Законом України «Про правовий режим воєнного стану» та іншими законодавчими актами. Виступаючі роз’яснили, які заходи можуть запроваджуватися при введення воєнного стану в Україні.

Закон України «Про правовий режим воєнного стану» визначає зміст правового режиму воєнного стану, порядок його введення та скасування, правові засади діяльності органів державної влади, військового командування, військових адміністрацій, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій в умовах воєнного стану, гарантії прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб.