Для постійного особового складу Харківського національного університету внутрішніх справ проведено заняття зі службової підготовки на тему «Правовий режим воєнного стану в Україні» за участі першого проректора університету підполковника поліції Дмитра Швеця та проректора вишу Олександра Бакумова.

Олександр Сергійович роз’яснив присутнім, якими законодавчими актами регламентується правовий режим воєнного стану в Україні. Це, насамперед, Конституція України, Закон України «Про правовий режим воєнного стану» від 12 травня 2015 року та інші законодавчі акти. Також він  пояснив, які саме повноваження надаються органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування, необхідні для відвернення загрози, відсічі збройної агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загрози небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності. Було розглянуто й питання про те, як за умови введення режиму воєнного стану можуть обмежуватися конституційні права і свободи людини й громадянина, права та законні інтереси юридичних осіб та термін дії цих обмежень.