Урочистим шикуванням відзначили День Соборності України у Харківському національному університеті внутрішніх справ. Працівники університету, курсанти, студенти, слухачі магістратури зібралися на плацу, щоб відзначити визначну подію – 100-річчя проголошення Злуки українських земель в єдину самостійну державу.

Присутні вшанували хвилиною мовчання пам'ять героїв-захисників, які загинули у боротьбі за вільну, незалежну, Соборну Україну, та поклали квіти до пам’ятника борцям за суверенність і незалежність нашої держави.

Із визначною подією присутніх привітав ректор університету генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко. Він зазначив, що 22 січня1919 року відбулася подія, про яку мріяло не одне покоління українців – урочисте проголошення Злуки українських земель в єдину самостійну державу. Україна пережила часи лихоліть, і сьогодні мужньо долає важкі випробування, захищаючи територіальну цілісність і незалежність. Звертаючись до молоді, Валерій Васильович зазначив: «Для колективу університету найголовнішим є навчальний процес. Потрібно добре вчитися, любити рідну землю, свій народ, свою Батьківщину, щоб бути готовими до будь-яких викликів. Служіть і навчайтеся так, щоб вас поважали люди та оберігав Господь Бог!».

Зі 100-річчям проголошення єдності України присутніх поздоровив академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, ректор університету (1992–2003; 2010–2012 рр.) генерал-полковник міліції  Олександр Бандурка. Він зазначив, що Акт Злуки став визначною подією в історії Української держави. «Єдність є ключовим поняттям цього документу. Єдність необхідна усім нам й сьогодні, – підкреслив Олександр Маркович. – Вона потрібна українському народу, політичним силам, державі, нашому університету. Керівництво вишу робить усе необхідне, щоб колектив навчального закладу був сильним, міцним, згуртованим. Тож хочу побажати усім нам єдності в наших сім’ях та в Україні. Нехай нам усім щастить!».

Голова громадської організації «Всеукраїнська спілка ветеранів АТО правоохоронних органів» підполковник поліції Володимир Проволовський побажав курантам та студентам університету успіхів у навчанні та досягненні омріяних цілей: «Ви – майбутнє Національної поліції України, майбутнє нашої держави. І саме від вас залежить якою наша країна буде завтра».

Завершились урочистості театралізованою композицією «Вітчизна» у виконанні колективу художньої самодіяльності університету.