Відповідно до статті 72 Закону України «Про Національну поліцію» та на виконання вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України від 26 січня 2016 року № 50 «Про затвердження Положення про організацію службової підготовки працівників Національної поліції України» у Харківському національному університеті внутрішніх справ продовжуються заняття в системі службової підготовки. Її завдання – підвищення рівня знань, умінь, навичок та професійних якостей поліцейських для забезпечення їх здатності до виконання завдань з охорони прав і свобод людини, протидії злочинності, підтримання публічного порядку та безпеки.

Протягом 2019 навчального року особовий склад університету має опанувати теоретичні знання, сформувати та вдосконалити практичні вміння та навички із взаємопов'язаних між собою видів підготовки, а саме: функціональної, загальнопрофільної, тактичної, вогневої та фізичної.

Заняття зі службової підготовки завершаться у вересні 2019 року складанням заліків.