У Харківському національному університеті внутрішніх справ проведено низку заходів, присвячених 70-річчю заснування Організації Північноатлантичного договору та 25-річчю започаткування Програми НАТО «Партнерство заради миру». У приміщенні бібліотеки університету відбулася тематична виставка літературних видань, які надають інформацію про історію утворення НАТО, про основні види діяльності та програми, за якими працює міжнародна організація.

Начальник відділу міжнародних зв’язків університету підполковник поліції Станіслав Осятинський розповів присутнім, що Організації Північноатлантичного договору – це міжнародна міжурядова організація, військово-політичний союз 29 держав Північної Америки та Європи. Вони прагнуть досягти мети Північноатлантичного договор, підписаного у Вашингтоні 4 квітня 1949 року. Відповідно до статутних документів Альянсу, головна роль НАТО полягає у забезпеченні свободи і безпеки країн-членів з використанням політичних і військових засобів. НАТО дотримується спільних для Альянсу цінностей демократії, індивідуальної свободи, верховенства права та мирного розв'язання суперечок і підтримує ці цінності в усьому євроатлантичному регіоні. Засадничим принципом Альянсу є спільність поглядів між північноамериканськими та європейськими членами НАТО, що поділяють однакові цінності та інтереси і віддані справі збереження демократичних принципів, що робить нероздільною безпеку Європи і Північної Америки.