У Харківському національному університеті внутрішніх справ у межах співробітництва з ОБСЄ для курсантів 3 курсу факультету № 2 було організовано та проведено тренінги у вигляді рольових ігор з питань діяльності працівників поліції під час виборчого процесу. Тренінги провів спостерігач Спеціальної моніторингової місії в Україні Франклін Туммишайт. Курсанти ознайомилися з напрямами діяльності ОБСЄ, історією організації, основними завданнями, а також ставили численні запитання.

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ почала свою роботу в Україні 21 березня 2014 року у зв’язку зі зверненням уряду України в ОБСЄ та консенсусним рішенням усіх 57 країн-учасниць ОБСЄ. Спеціальна Моніторингова місія є неозброєною цивільною місією, яка працює 24 години на добу, сім днів на тиждень в усіх регіонах України. Основне завдання місії – допомогти Україні знизити рівень напруженості і сприяти діалогу між усіма сторонами, особливо напередодні проведення президентських та парламентських виборів. Спостерігачі спілкуються з різними групами громадськості – представниками всіх рівнів влади, громадянського суспільства, етнічних і релігійних груп, місцевих громад та органів місцевого самоврядування. З огляду на вибори в Україні Франклін Туммишайт організував рольові ігри, в яких взяли участь всі присутні курсанти, які будуть задіяні в охороні публічного порядку під час виборчого процесу.