У м. Львів відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Феномен свободи у контексті цивілізаційних викликів ХХІ століття», яка відбулася у Львівському національному медичному університеті ім. Данила Галицького. Конференція проходила під патронатом Інституту філософії НАН України та Східноєвропейського інституту теології.

У науковому заході взяв участь і представник Харківського національного університету внутрішніх справ професор кафедри соціально-гуманітарних дисциплін факультету № 6, доктор філософських наук Володимир Шаповал. Серед учасників конференції були представники з усіх куточків України та із закордону. Обговорено широке коло проблем, що стосуються соціальних та правових аспектів свободи, волі та вольності в українській політичній традиції, свободи та відповідальності в живих системах. Конференція викликала жвавий інтерес наукової спільноти та студентства м. Львова.