Діяльність Юридичної клініки Харківського національного університету внутрішніх справ сприяє оволодінню студентами та курсантами навчального закладу практичними аспектами юридичної професії. Досвід роботи Юридичної клініки свідчить про те, що найбільш ефективним інструментом для набуття практичних навичок та закріплення теоретичних знань є саме надання правової допомоги громадянам з різних правових питань. Функції консультантів Юридичної клініки виконують студенти та курсанти університету.

Нещодавно черговий виїзний прийом громадян був проведений у приміщенні адміністрації Слобідського району м. Харкова. За консультаціями звернулося 12 громадян. Прийом пройшов за участі курсантів факультету № 1 університету під керівництвом доцента кафедри цивільного права та процесу факультету № 6 Елли Вакулович. Усі звернення  громадян  взято до роботи та розподілено між консультантами клініки.