Працівниками відділу соціально-гуманітарної роботи Харківського національного університету внутрішніх справ організовано лекторій до Дня Конституції України. Лекторій провів доцент кафедри конституційного та міжнародного права Олександр Радченко. Він зазначив що, конституційний процес в сучасній Україні умовно можна поділити на три основних періоди. Перший період (1990-1996 рр.) ознаменувався здобуттям незалежності України, процесом підготовки проекту Конституції та прийняттям Конституції України. Другий період (1996-2004 рр.) став періодом реалізації Конституції України і третій період (2005 - донині) позначився процесом внесення змін та доповнень до Конституції України (конституційною реформою), масштабною конституційною кризою 2007-2009 рр. і пошуком легітимних шляхів системного оновлення Основного Закону. Кожному із зазначених періодів конституційного процесу властиві свої особливості та специфіка. Революційні події 2014 року вимагають нових підходів до періодизації конституційної реформи.