Підсумковий етап щорічного конкурсу на кращу наукову, науково-технічну та профорієнтаційну продукцію в апараті МВС, територіальних органах, закладах, установах і підприємствах, що належать до сфери управління Міністерства внутрішніх справ України відбувся на базі Національної академії внутрішніх справ. Організатор проведення конкурсу – Департамент персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС.
Конкурс проводиться з метою стимулювання творчої та інноваційної діяльності вчених і науково-педагогічних працівників, популяризації кращих досягнень відомчої науки в галузях юриспруденції, цивільної безпеки, інформаційних технологій, психології, а також за іншими напрямами, важливими для якісної підготовки нового покоління фахівців центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовує і координує Міністр внутрішніх справ. Проведення цього заходу є надзвичайно вагомим чинником подальшої взаємодії між ЗВО і НДУ, формування єдиного освітнього та наукового простору в системі МВС.
На захід завітали представники закладів вищої освіти та науково-дослідних установ з усієї України: Державного науково-дослідного інституту МВС України, Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС України, Національної академії внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Одеського державного університету внутрішніх справ, Львівського державного університету внутрішніх справ, Луганського державного університету внутрішніх справ імені Е.О. Дідоренка, Донецького юридичного інституту МВС України, Національної академії Державної прикордонної служби України імені Богдана Хмельницького, Черкаського інституту пожежної безпеки імені Героїв Чорнобиля, Національного університету цивільного захисту України, Національної академії Національної гвардії України, Інституту державного управління у сфері цивільного захисту, Українського науково-дослідного інституту цивільного захисту, Львівського державного університету безпеки, а також Харківського національного університету внутрішніх справ.
Для участі в конкурсі до оргкомітету надійшло 122 видання та 25 видів продукції профорієнтаційного спрямування. Кращу продукцію визначали за номінаціями: наукові видання (монографії, науково-практичні коментарі тощо); методики, методичні рекомендації (методичні настанови); довідкові видання (енциклопедії, енциклопедичні, мовні, лінгвістичні словники, довідники); наукові періодичні видання (наукові журнали, збірники наукових праць, серед яких електронні); винаходи, корисні моделі, промислові зразки; комп’ютерні програми практичного спрямування; мультимедійні видання (дистанційні навчальні курси, навчальні відеопосібники тощо); профорієнтаційні відеоролики; профорієнтаційна продукція; підручники; навчальні посібники (навчально-методичні, навчальні наочні посібники, хрестоматії, практикуми, робочі зошити тощо); виробничо-практичні видання (практичні посібники, практичні порадники, методичні посібники, пам’ятки, програми); видання, що містять інформацію з обмеженим доступом.
Від Харківського національного університету внутрішніх справ у конкурсних комісіях взяли участь та представляли наукову продукцію провідні науковці університету: завідувач кафедри оперативно-розшукової діяльності та розкриття злочинів факультету № 2 Владислав Шендрик, завідувач кафедри адміністративного права та процесу факультету № 1 Олена Салманова, завідувач кафедри кримінального процесу та організації досудового слідства факультету № 1 Олександр Юхно та т.в.о. начальника відділу організації наукової роботи Володимир Чумак.
За результатами обговорень і плідних дискусій на засіданнях чотирьох конкурсних комісій відібрано за рейтинговим принципом кращі роботи в кожній номінації. Остаточне визначення переможців Конкурсу відбудеться на підсумковому спільному засіданні оргкомітету й конкурсних комісій.