"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Атестація здобувачів Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Дистанційне навчання у ХНУВС Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

У Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Особливості застосування антикорупційного законодавства: від розслідування до вироку суду», співорганізатором якої виступила Громадська рада при МВС України.

У науковому заході взяли участь голова Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції», голова Громадської ради при МВС України, член Колегії МВС України Володимир Мартиненко, начальник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України Сергій Яременко, начальник ГУНП в Харківській області Валерій Сокуренко, директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обласної державної адміністрації Олексій Максимов, старший радник з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Джозеф Гюлай, експерт з питань боротьби з корупцією Консультативної місії Європейського Союзу в Україні Богдан Шапка, координатор Регіонального представництва КМЄС у м. Харкові Роберт Жулкєвскі, експерт з питань реформи прокуратури Регіонального представництва КМЄС у м. Харкові Владислава Ірінєєва, ректор університету, полковник поліції Дмитро Швець, голова Кримінологічної Асоціації України перший ректор ХНУВС, Олександр Бандурка, ректор ХНУВС 2012–2015 рр. Сергій Гусаров, перший проректор університету Сергій Бортник, проректори Михайло Бурдін, Анатолій Клочко, представники правоохоронних органів, закладів вищої освіти України та зарубіжних держав.

Відкрив засідання ректор університету Дмитро Швець. Він зазначив, що наукове дослідження корупції як негативного соціального феномена, його кризового характеру, а також місця у механізмі злочинної діяльності та заходів протидії є злободенним для українського суспільства питанням. Він побажав всім учасникам конференції плідної роботи, творчої наснаги, конструктивного діалогу та результативних напрацювань.

Голова Громадської ради при МВС України, голова Громадської спілки «Центр запобігання та протидії корупції» Володимир Мартиненко наголосив, що проведення цього заходу є надзвичайно своєчасним, адже активізація пошуку шляхів удосконалення взаємодії правоохоронних органів України та органів юстиції набуває все більшої актуальності. У своїй доповіді він підняв питання щодо стану зловживання владою або службовим становищем і навів статистичні дані. «Мені б дуже хотілося, щоб усе, що напрацьовано наукою, мало місце в практичному застосуванні. Давайте будемо не лише напрацьовувати документи, але й будемо їх застосовувати, і я упевнений, що тоді корупцію ми зможемо подолати», – підкреслив Володимир Мартиненко.

Під час пленарного засідання у своїх доповідях учасники заходу розглядали різні аспекти запобігання та протидії корупції. Начальник ГУНП в Харківській області Валерій Сокуренко, зокрема, наголосив на необхідності введення електронного обігу документів за прикладом європейських країн, що значно зменшить можливості корупційних проявів.

Президент Кримінологічної асоціації України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Олександр Бандурка зазначив, що сьогодні немає проблем із правовим забезпеченням протидії корупції, є проблема виконання законів.

У доповіді член-кореспондента Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора Сергія Гусарова було наголошено на правовій природі корупційного правопорушення, що зазнала істотної трансформації після ухвалення Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII.  

Начальник відділу запобігання корупції Управління запобігання корупції та проведення люстрації МВС України Сергій Яременко зазначив, що перший закон про боротьбу з корупцією з’явився у 1995 році, але лише сьогодні ми починаємо говорити про превенцію корупційних проявів. Система превентивних заходів не дає швидких результатів, але набагато ефективніша за карально-репресивні методи боротьби. Саме цьому напряму роботи Управлінням запобігання корупції та проведення люстрації МВС України приділяється багато уваги.

Координатор Регіонального представництва КМЄС у м. Харкові Роберт Жулкєвскі у своєму виступі згадав досвід Польщі, яка також пройшла складний шлях боротьби з корупцією, зазначивши, що, перш за все, потрібно змінювати ментальність громадян. Це і є головною запорукою результату. Професор кафедри кримінального права і кримінології факультету № 1 доктор юридичних наук, професор Юрій Орлов виступив із доповіддю «Корупція – як криза соціальної ідентичності».

Відбулися засідання секцій за напрямами: діяльність уповноважених органів та спеціальних органів зі слідчими функціями; адвокатська практика; судова практика. Учасники конференції оцінили корупційні ризики та визначили особливості функціонування системи запобігання та протидії корупції в діяльності своїх підрозділів та установ. Жваве обговорення викликало відзначення вагомої ролі громадянського суспільства та засобів масової інформації у запобіганні корупції та боротьбі з її проявами.

Під час заходу Президент Харківської обласної молодіжної громадської організації "Харківський центр волонтерів" кандидат наук з державного управління Світлана Сітнік зазначила, що громадська організація, яку вона представляє, давно й плідно співпрацює з МВС, університетом та вручила Подяки за високий професіоналізм, сприяння розвитку молодіжної політики, активне соціальне партнерство Володимиру Мартиненку, Сергію Яременку та Дмитру Швецю.

У рамках конференції також пройшов круглий стіл «Визначення корупційних ризиків у діяльності МВС України, шляхи запобігання та протидії корупції в МВС України». Учасники заходу обговорили актуальні питання щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів у ЗВО МВС України, підходів до організації протидії корупції в системі МВС України, оцінки корупційних ризиків у діяльності Державної міграційної служби та заходи щодо їх усунення, правових аспектів організації роботи із запобігання корупції в сервісних центрах МВС та інші.

Під час круглого столу було презентовано методичні рекомендації щодо організації роботи із запобігання корупції юридичних осіб, що належать до сфери управління МВС, які підготовлені науковцями Харківського національного університету внутрішніх справ.

За матеріалами конференції та круглого столу видано збірник тез та доповідей учасників наукового заходу.

ВЗГ ХНУВС