Користувачі чат-боту «СтопНаркотик» (@stopdrugsbot) допомогли заблокувати 100 адрес «наркокрамниць» у месенджері Telegram, що використовувалися зловмисниками для незаконного розповсюдження наркотиків, у тому числі були заблоковані три адреси «наркокрамниць», що працювали на тимчасово окупованій території Донецької області.

Чат-бот «СтопНаркотик» (https://t.me/stopdrugsbot) був розроблений представниками факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ під керівництвом декана факультету підполковника поліції В’ячеслава Маркова та призначений для активного залучення громадян до протидії незаконному розповсюдженню наркотичних засобів.

Чат-бот «СтопНаркотик» дає можливість:

1) отримувати від небайдужих громадян:

– фотографії «графіті» (написи) з «наркоадресами» із зазначенням GPS-координат або фізичних адрес, де вони були виявлені;

– адреси в месенджері Telegram та вебсайтів з продажу наркотиків;

– адреси точок продажу наркотиків в населених пунктах.

2) залучати громадян до:

– блокування адрес у месенджері Telegram шляхом надсилання скарг до адміністрації месенджеру з відомостями про адреси, за допомогою яких здійснюється незаконне розповсюдження наркотиків;

– деактивації (зафарбовування) «графіті» (написів) з «наркоадресами».

Чат-бот «СтопНаркотик» був презентований 19 вересня 2019 року. За цей час з чат-ботом ознайомились понад 11,7 тисяч користувачів Telegram, з яких майже 3 тисячі користувачів виявили бажання регулярно допомагати блокувати адреси наркокрамниць.