15 команд, що представляють заклади вищої освіти сектору безпеки та оборони, прибули до Харківського національного університету внутрішніх справ для участі у гендерному квесті проекту «Через рівність та порозуміння до захисту та безпеки». Це команди Донецького юридичного інституту, Одеського державного університету внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Львівського державного університету внутрішніх справ, Луганського державного університету внутрішніх справ ім. Е. О. Дідоренка, Національної академії Національної гвардії України, Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Харківського національного університету Повітряних Сил ім. І. Кожедуба, Національної академії внутрішніх справ, Житомирського військового інституту імені С. П. Корольова, Національної академії сухопутних військ ім. гетьмана Петра Сагайдачного, Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Сумської філії ХНУВС, Кременчуцького льотного коледжу ХНУВС, Харківського національного університету внутрішніх справ.

Відкрив захід та привітав учасників квесту ректор Харківського національного університету внутрішніх справ полковник поліції Дмитро Швець. Він також подякував усім організаторам за проведення важливого заходу та побажав чесної боротьби й перемоги найсильнішому.

Роботу команд оцінює компетентне журі, яке очолила Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко. Серед членів журі – представники спеціальної моніторингової місії ОБСЄ Маргарита Васкез та Олександр Бурсак, представниця КМЄС Соломія Рожко, начальник відділу з питань дотримання ґендерної рівності МВС України Ольга Перунова, заступник начальника відділу організації освітньої та наукової діяльності управління професійної освіти та науки Департаменту персоналу, організації освітньої та наукової діяльності МВС України Карина Полегка, координаторка освітніх програм Центру ґендерної культури Світлана Губіна, координаторка проєкту «Через рівність і порозуміння до захисту та безпеки» Харківської обласної державної адміністрації Наталія Сухорукова, суддя Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду Альберт Єзеров, ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Дмитро Швець.

Привітала учасників квесту Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко. Вона зазначила, що питання гендерної рівності порушують в суспільстві багато правових, організаційних, культурних питань, які сьогоднішні курсанти й курсантки, а в майбутньому фахівці, повинні будуть враховувати у своїй діяльності. Участь у гендерному квесті допоможе їм набути необхідних знань.

Квест проходитиме у два етапи. Під час першого команди представляють свої домашні завдання за темою «5 кроків до гендерної рівності». За п’ять хвилин вони повинні себе презентувати, представити назву проекту, мету та зміст, шляхи досягнення мети. У другому етапі команди виконують по п’ять індивідуальних завдань. Оцінюватиметься не лише правильність наданих відповідей, але й швидкість виконання завдань. Команду-переможницю буде визначено за кількістю набраних балів.