Під час факультативних занять курсанти і студенти Харківського національного університету внутрішніх справ, у тому числі й майбутні психологи, знайомляться з основами інструментальної детекції брехні.

Принципи роботи технічного пристрою (поліграфа), історія і сучасний розвиток поліграфології, вимоги до фахівця та інше – це теми, що обговорюються і викликають неабиякий інтерес здобувачів освіти. Вони мають можливість особисто взяти участь у демонстрації роботи поліграфу, відчути себе у ролі досліджуваного, наочно відстежити процес зчитування та фіксації датчиками фізіологічних реакцій організму.

Професія психолога цікава й перспективна. І знання основ та принципів роботи поліграфа також можуть знадобитися їм в подальшій діяльності.