У Харківському національному університеті внутрішніх справ приділяється велика увага вивченню історичної спадщини Слобожанщини.  Курсанти навчально-наукового інституту підготовки фахівців для підрозділів кримінальної міліції разом із начальником інституту, полковником міліції Дмитром Корнієнком та начальником  курсу, підполковником міліції Сергієм Голубовим відвідали стародавній палац Шарівку.

Керівники провели для молоді екскурсію Шарівським парком, розповіли про архітектурний комплекс, який був заснований на початку XIX століття поміщиком Ольховським. В кінці XIX століття він був придбаний багатим цукрозаводчиком Леопольдом Кенігом. Остаточний свій вигляд садиба набула на початку XX століття. Радянською владою тут був створений санаторій для хворих на туберкульоз (виведений за межі Шарівки тільки в 2008 р.).

Після екскурсії курсанти разом із керівниками приготували смачну польову кашу та заспівали біля багаття відомих українських пісень.