Першим кроком на шляху започаткування відзначення Дня Європи вважається Декларація Шумана, яка була оприлюднена 9 травня 1950 року та заклала підґрунтя європейської інтеграції. Цього року Європа відзначає 70 річницю Шуманської декларації.

Рішення щодо дати проголошення Дня Європи було прийнято у 1985 році на саміті ЄС у Мілані. Відтоді це свято відзначається кожного року 9 травня.

На сьогодні День Європи поряд з єдиною європейською валютою євро, синім прапором, на якому зображено коло золотих зірок, та гімном є політичним символом та атрибутом Європейського Союзу. У День Європи інституції ЄС відчиняють свої двері для громадськості.

В Україні День Європи відзначається на державному рівні. Щорічне відзначення Дня Європи в нашій державі започатковано Указом Президента України від 19 квітня 2003 р. № 339 «Про день Європи», яким встановлено третю суботу травня датою святкування в Україні Дня Європи. Цим документом український уряд і місцеві органи влади зобов'язалися забезпечити здійснення заходів щодо організації та проведення свята в усіх куточках держави, а Держкомітет телебачення і радіомовлення спільно з Міністерством закордонних справ – висвітлити урочистості у засобах масової інформації.

Багаторічній досвід організації та відзначення Дня Європи в Україні вказує на те, що цей День є справою державного значення і великим кроком у напрямі євроінтеграційного курсу нашої держави. Святкування Дня Європи в Україні – це також ознайомлення населення України з європейськими цінностями, традиціями, культурним надбанням, це поширення ідеї європейської ідентичності серед громадян Європейського Союзу, утвердження спільних європейських цінностей.

День Європи – чудовий привід висловити підтримку Європейському Союзу та сформувати позитивну думку у населення щодо вступу України до ЄС.

ВЗГ ХНУВС