"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Атестація здобувачів Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Дистанційне навчання у ХНУВС Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

Разом з усією світовою українською спільнотою працівники Харківського національного університету внутрішніх справ відзначають Всесвітній день вишиванки. За багаторічною традицією вони одягли вишиті сорочки, плаття та спідниці на знак шани та поваги до традицій та культурної спадщини українського народу, що передаються з покоління в покоління. Українська вишиванка вражає своїм різноманіттям кольорів та орнаментів, які можуть багато розповісти про свого власника – його походження, сімейний стан та соціальний статус. А ще вишиванка є оберегом. Прикрашаючи одяг рясним і щедрим візерунком, господиня вкладала у нього усю свою любов та турботу до своїх найрідніших та найдорожчих людей, бажаючи їм щастя, доброї долі, здоров’я та достатку. Так, білий колір є символом невинності та оберегом від нещастя; червоний колір символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість; чорний колір – багатство й добробут; зелений колір – жіночий; синій – символ неба й води, звільнення від недуг і душевний спокій; золотий або жовтий – символ меду та пшениці, добробуту, достатку, багатства й радості.

У святковий день, зважаючи на карантин, працівники вишу отримали оригінальні привітання-подарунки від керівництва університету – захисні маски з українським орнаментом.

Тож, нехай це свято й надалі стирає кордони та об’єднує українців по всьому світу!

ВЗГ ХНУВС