Разом з усією світовою українською спільнотою працівники Харківського національного університету внутрішніх справ відзначають Всесвітній день вишиванки. За багаторічною традицією вони одягли вишиті сорочки, плаття та спідниці на знак шани та поваги до традицій та культурної спадщини українського народу, що передаються з покоління в покоління. Українська вишиванка вражає своїм різноманіттям кольорів та орнаментів, які можуть багато розповісти про свого власника – його походження, сімейний стан та соціальний статус. А ще вишиванка є оберегом. Прикрашаючи одяг рясним і щедрим візерунком, господиня вкладала у нього усю свою любов та турботу до своїх найрідніших та найдорожчих людей, бажаючи їм щастя, доброї долі, здоров’я та достатку. Так, білий колір є символом невинності та оберегом від нещастя; червоний колір символізує любов до людини, життя, енергію сонця, радість; чорний колір – багатство й добробут; зелений колір – жіночий; синій – символ неба й води, звільнення від недуг і душевний спокій; золотий або жовтий – символ меду та пшениці, добробуту, достатку, багатства й радості.

У святковий день, зважаючи на карантин, працівники вишу отримали оригінальні привітання-подарунки від керівництва університету – захисні маски з українським орнаментом.

Тож, нехай це свято й надалі стирає кордони та об’єднує українців по всьому світу!