З нагоди відзначення Міжнародного дня боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом авторський колектив Telegram чат-боту «СтопНаркотик» (@StopDrugsBot) під керівництвом декана факультету № 4 (кіберполіції) Харківського національного університету внутрішніх справ В’ячеслава Маркова взяв участь у зафарбовуванні на об’єктах Харкова написів з рекламою адрес наркокрамниць, які використовують зловмисники для незаконного збуту наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів за допомогою мережі «Інтернет».

Курсанти та працівники факультету № 4 взяли участь у деактивації адрес інтернет-наркокрамниць, розміщених на фасадах будівель у найбільш густонаселеному Салтівському районі Харкова навколо гуртожитків університетів, де проживає студентська молодь.

Мета заходу – запобігання втягуванню мешканців міста у наркозалежність. Такі заходи за участі представників університету проводяться в Харкові вже не перший рік і позитивно сприймаються мешканцями.

МВС України приділяє велику увагу протидії наркозлочинності. У міністерстві створено Управління забезпечення формування державної політики у сфері протидії наркозлочинності, з яким з перших днів його роботи активно співпрацює та бере участь у спільних заходах Харківський національний університет внутрішніх справ.

На сьогоднішній день користувачі чат-боту «СтопНаркотик» допомогли заблокувати 1226 електронних адрес «наркокрамниць» у месенджері Telegram.

З історії. 26 червня 1987 року Міжнародна конференція по боротьбі зі зловживанням наркотичними засобами та їх незаконним обігом прийняла Всеосяжний план діяльності. 7 грудня 1987 році Генеральна Асамблея ООН встановила Міжнародний день боротьби зі зловживанням наркотиками та їх незаконним обігом на знак вираження своєї рішучості підсилювати діяльність по створенню міжнародного співтовариства, вільного від зловживання наркотиків.