До 24-ї річниці проголошення Конституції України відділом соціально-гуманітарної роботи Харківського національного університету внутрішніх справ створено музейну тематичну виставку «До Дня Конституції: "На сторожі Свободи і Демократії"».

Харківський національний університет внутрішніх справ має значні наукові напрацювання у галузі конституційного права, як України, так і зарубіжних держав. Про це розповідають монографії, матеріали науково-практичних конференцій, навчальні матеріали, представлені на виставці. Висвітлено участь у творенні сучасної Конституції народного депутата України чотирьох скликань, академіка Національної академії правових наук України, доктора юридичних наук, професора, заслуженого юриста України, ректора університету (1992–2003, 2010–2012 рр.), генерал-полковника міліції Олександра Марковича Бандурки. Також на виставці представлено кодекси та закони України, міжнародні правові документи. Серед рідкісних видань – Конституція республіки Куба іспанською мовою, видана Харківською правозахисною групою.

Експозиція демонструє глибокі історичні корені конституційно-правової традиції України, яка з часів першої європейської Конституції Пилипа Орлика, відбиває ментальні чесноти української нації – прагнення до рівноправ’я, свободи й демократії.

Запрошуємо університетську спільноту відвідати виставку, яка розміщена у вільному доступі поруч з приміщенням музею.