Харківський національний університет внутрішніх справ готує унікальних фахівців за спеціальністю 081 «Право», спеціалізація «Підготовка слідчих для підрозділів боротьби з кіберзлочинністю»; спеціальністю 125 «Кібербезпека», спеціалізація «Протидія кіберзлочинності»; спеціальністю 262 «Правоохоронна діяльність», спеціалізація «Протидія торгівлі людьми».

Під час навчання курсанти вивчають спеціалізовані дисципліни: «Правові засади захисту інформації», «Поліцейська діяльність у кіберсфері», «Цифрова криміналістика», «Безпека електронних платіжних систем», «Прикладний аналіз великих даних у розслідуванні злочинів», «Аудит безпеки комп’ютерних систем і мереж», «Кібербезпека» та ін. Вони беруть участь у роботі університетського навчально-тренувального центру протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору, де надають допомогу територіальним підрозділам Національної поліції України у виявленні та розслідуванні кіберзлочинів.

Випускники факультету працюють на посадах із протидії кіберзлочинам та злочинам, що були вчинені з використанням інформаційних технологій та засобів комп’ютерної техніки у територіальних підрозділах Департаменту кіберполіції та інших оперативних підрозділах Національної поліції України.