Завідувач кафедри трудового та господарського права Костянтин Мельник взяв участь в онлайн-конференції

В онлайн-форматі на платформі Zoom відбулася  Х  Міжнародна науково-практична конференція   «Юридичні гарантії забезпечення прав громадян на працю і соціальний захист», організована кафедрою трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого.

У роботі конференції взяли участь понад 150 вчених. Школи трудового права та права соціального забезпечення були представлені науковцями з Білоруського державного університету, Білоруського державного економічного університету, Томського державного університету, Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Харківського національного університету внутрішніх справ, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Інституту держави і права імені В. М. Корецького НАН України, Національного університету «Одеська юридична академія», Львівського національного університету імені Івана Франка та ін.

Відкрив конференцію проректор з наукової роботи Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Анатолій Гетьман, який від імені ректорату Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого привітав науковців та висловив сподівання, що завдяки спільним зусиллям учасників конференції буде з’ясовано проблемні питання та запропоновано науково-практичні рекомендації у напрямку вдосконалення трудового і соціально-забезпечувального законодавства України з урахуванням міжнародного досвіду.

Завідувач кафедри трудового права Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор Олег Ярошенко привітав присутніх і побажав успішної роботи учасникам заходу.

Із доповідями виступили: доктор юридичних наук, професор, декан соціально-правового факультету Національного університету «Одеська юридична академія» Галіна Чанишева – «Зміст колективних угод та актів соціального діалогу»; доктор юридичних наук, професор, академік Національної академії правових наук України, завідувач кафедри трудового права та права соціального забезпечення Київського національного університету імені Тараса Шевченка Микола Іншин – «Значення правосвідомості у механізмі реалізації права працівників на відпочинок в Україні: теоретико-правові аспекти»; доктор юридичних наук, професор кафедри соціального права Львівського національного університету імені Івана Франка Світлана Синчук – «Правове забезпечення соціальної послуги супроводу під час інклюзивного навчання»; доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри трудового та господарського права Харківського національного університету внутрішніх справ Костянтин Мельник – «Окремі проблеми законопроектів щодо вдосконалення порядку прийняття на службу в Національну поліцію України та підвищення соціального захисту поліцейських та членів їх сімей» та інші провідні науковці.

Доповідачами були висвітлені питання з приводу розробки державно-правової доктрини розвитку трудового законодавства як однієї з провідних галузей вітчизняного права; розвитку законодавства із реалізації прав у сфері праці і соціального забезпечення; кодифікації соціально-забезпечувального законодавства тощо. Навколо  цих та інших питань розвернулися жваві дискусії.