"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Дистанційне навчання у ХНУВС Атестація здобувачів Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

На Полтавщині, в Опішні, відбулися ІІ культурно-мистецьке ЕТНОдійство «Світи, Боже, з Раю, нашому Короваю» та Перший Покровський Ярмарок-виставка гончарських виробів опішнянських гончарів і гончарок. Ці заходи були присвячені святу Покрови Пресвятої Богородиці, Дню українського козацтва та Дню захисника України.

Кураторка Етнодійства та Ярмарка-виставки, директорка етнопросвітницького осередку ЕтноСадиби-музею «Лялина світлиця», етнологиня, докторка історичних наук Олена Щербань та голова циклової комісії філологічних дисциплін, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, викладач-методист Оксана Савченко розповіли гостям заходу про традиції  та звичаї святкування Свята Покрови Пресвятої Богородиці, відтворили весільний обряд Полтавщини ХІХ – початку ХХ століть. Коровайниці Ганна Халімон, Тетяна Вінцковська з Київщини та Світлана Прохорчук з Житомирщини провели майстер-класи з випікання весільних короваїв, шишок, медяників, житніх коників і безджріжжового тіста. Гості заходу ознайомилися з роботами опішнянських гончарів і гончарок, які презентували свої керамічні вироби та провели майстер-класи з виготовлення ужиткових речей і дитячих іграшок з глини.

Святковий настрій створював ЕтноФолк гурт «Криниченька», у репертуарі  якого прозвучали українські народні пісні весільного обряду. Гаслом заходу стали слова: «Досліджуйте, вивчайте, аналізуйте, розумійте, популяризуйте українську етнокультуру!».

КЛК ХНУВС