Консультантами Юридичної клініки ХНУВС проводяться щотижневі виїзні прийоми громадян під керівництвом викладачів-кураторів. Після отримання завдань під час підготовки консультацій викладачі-куратори разом зі студентами та курсантами обговорюють шляхи вирішення проблем та уточнюють, які нормативні акти слід використовувати. Аналіз звернень громадян свідчить, що найчастіше за допомогою звертаються з питань цивільного, сімейного та трудового права. Останнім часом також були звернення, які потребують консультацій в галузі кримінального процесу та соціального захисту.

Надання безоплатної правової допомоги громадянам є важливою  соціальною  функцією Юридичної клініки та формою навчання студентів і курсантів університету. Багаторічна робота Юридичної клініки ХНУВС довела необхідність і велику користь надання правової допомоги малозабезпеченим і соціально незахищеним верствам населення.