"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    khnuvs@univd.edu.ua

Історія факультету

Факультет № 4 Харківського національного університету внутрішніх справ був створений у 2013 році на базі колишнього факультету психології, менеджменту, соціальних та інформаційних технологій і є правонаступником створеного ще 1 березня 1993 року факультету № 3 – управління та інформатики Харківського інституту внутрішніх справ. Факультет має багаторічний досвід підготовки правоохоронців, які мають спеціальні знання у сфері використання високих інформаційних технологій.

Спеціальності за якими здійснюється підготовка на факультеті

На теперішній час на факультеті здійснюється підготовка фахівців з вищою освітою для підрозділів Національної поліції України, що займаються протидією кіберзлочинності, злочинам у сфері торгівлі людьми та моральності, у міжнародній сфері та транснаціональній злочинності.

Починаючи з 2019 року на факультеті здійснюється набір курсантів для навчання за наступними спеціальностями:

  1. 081 «Право», за спеціалізацією навчання «протидія кіберзлочинності»
  2. 125 «Кібербезпека», за спеціалізацією навчання «протидія кіберзлочинності»
  3. 262 «Правоохоронна діяльність», за спеціалізацією навчання «протидія торгівлі людьми»

Ким може працювати випускник факультету

Після закінчення навчання випускники факультету отримують ступінь вищої освіти «бакалавр», їм присвоюють спеціальне звання «лейтенант поліції» та вони можуть працювати:

Випускники факультету, які закінчили спеціальність 125 «Кібербезпека», також можуть працювати в підрозділах:

Випускники факультету, які продовжать навчання та отримують ступінь вищої освіти «магістр», зможуть працювати судовими експертами в науково-дослідних експертно-криміналістичних центрах МВС України, що проводять експертні дослідження комп'ютерної техніки та програмних продуктів, телекомунікаційних систем (обладнання) та засобів, відеозвукозапису, а також у сфері інтелектуальної власності.

Головними напрямами практичної діяльності випускника факультету є: протидія правопорушенням, що вчиняються з використанням високих інформаційних технологій; підвищення ефективності правоохоронної діяльності Національної поліції України за допомогою використання сучасних засобів управління; впровадження в діяльність поліції комп’ютерних систем обробки та аналізу інформації, сучасних інформаційних технологій та методик використання технічних засобів.

Структура факультету

Науково-педагогічні працівники кафедр факультету викладають навчальні дисципліни для курсантів, які навчаються на всіх факультетах університету. Факультету підпорядковані наступні кафедри:

Напрямки діяльності факультету

На факультеті проводиться науково-дослідницька робота із загальнотеоретичних та прикладних проблем в галузях інформаційної безпеки та інтелектуальної власності, ведеться робота щодо створення відповідних технологій та методик.

Випускники факультету відповідно до спеціальностей та спеціалізацій отримують необхідні знання та навички, засвоюють методи та засоби, що забезпечують розкриття та протидію кіберзлочинів; побудову комплексної системи захисту інформації; пошук та аналіз інформації оперативно-розшукового, довідкового та управлінсько-адміністративного характеру в інформаційних системах та мережах; використання інформаційних систем та технологій у роботі правоохоронних органів; технічне забезпечення інформаційно-управляючих систем та комп’ютерних мереж тощо.

У рамках підписаного меморандуму про співпрацю між університетом та громадською спілкою «Глобальний центр взаємодії у кіберпросторі» (https://gc3.com.ua/) факультет співпрацює із громадською спілкою у таких напрямках як: - підвищення рівня знань та навичок науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти у сфері протидії кіберзлочинності; - участь у проекті «Online Fraud Prevention» із створення та наповнення бази даних виявлених у інтернеті повідомлень від мешканців України про осіб, які можуть бути причетними до вчинення шахрайських дій.

Матеріально-технічна база факультету

На факультеті в навчальний процес активно впроваджується практична орієнтація в підготовці курсантів. З цією метою при факультеті діють:
1) навчально-тренувальний центр протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору на громадських засадах (https://www.facebook.com/cybercopua/), учасниками та консультантами якого стали курсанти та працівники університету. Основним напрямом діяльності центру є вивчення питань протидії кіберзлочинності та моніторингу кіберпростору;
2) навчально-тренувальні полігони:
– з протидії злочинам у сфері торгівлі людьми, що вчиняються із використанням високих інформаційних технологій;
– з протидії кібератакам;
– з інформаційної безпеки.
Навчально-тренувальні полігони оснащені сучасною комп’ютерною технікою, що була передана університету Координатором проектів ОБСЄ в Україні (https://www.osce.org/uk/project-coordinator-in-ukraine) в 2016 та 2019 роках.
Також курсанти факультету опановують правила та прийоми керування безпілотними повітряними суднами – квадрокоптером «DJI Mavic 2 Enterprise», що був спеціально розроблений для правоохоронних органів.

Контактна інформація:

Адреса: 61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27, навчальний корпус № 2/1, 3 поверх.

Телефони: +38(057)73-98-224, +38(057)73-98-225.

Сторінка факультету № 4 на Facebook: https://www.facebook.com/cybercop.hnuvs/