У Харківському національному університеті внутрішніх справ проходить Всеукраїнська науково-практична конференція «Фонові для злочинності явища: запобігання та протидія», мета якої – всебічний аналіз фонових для злочинності явищ, а також розробка форм і методів протидії цим негативним соціальним явищам.

Конференцію відкрив ректор університету, Заслужений юрист України, доктор юридичних наук, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко. До присутніх звернулися прокурор Харківської області, Заслужений юрист України, кандидат юридичних наук, державний радник юстиції 2 класу Юрій Данильченко, Заслужений юрист України, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, генерал-полковник міліції Олександр Бандурка, Заслужений юрист України, член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, генерал-полковник міліції Сергій Гусаров.

У роботі конференції також взяли участь представники Харківського національного університету внутрішніх справ, Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Національної академії внутрішніх справ, Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ, Інституту вивчення проблем злочинності імені академіка В. В. Сташиса Національної академії правових наук України та інших закладів вищої освіти.

Наразі робота Всеукраїнської науково-практичної конференції «Фонові для злочинності явища: запобігання та протидія» триває.