У рамках взаємодії Харківського національного університету внутрішніх справ з практичними підрозділами Національної поліції та посилення практичної складової навчального процесу для курсантів вишу розпочато навчально-тренувальний курс crowd control. Це набір певних прийомів фізичного впливу, які тимчасово позбавляють противника можливості чинити опір. Умінням застосовувати прийоми crowd control поділилися з українськими поліцейськими американські колеги. Наразі працівники патрульної поліції Харкова тактико-оперативного реагування (ТОР) протягом трьох тижнів навчатимуть цим прийомам курсантів університету – 3 курсу факультету № 2 та 2 курсу факультету № 3.

Застосування прийомів crowd control є ефективними при забезпеченні охорони громадського порядку під час акцій протесту, мітингів, масових заворушень тощо.