Кожного року представники Харківського національного університету внутрішніх справ беруть участь у Всеукраїнському фестивалі вертепів «Вертеп-фест». Працівники, курсанти та студенти разом із ректором університету Дмитром Швецем, керівним складом вишу, представниками підрозділів вчетверте стали учасниками фольклорного фестивалю. Протягом двох днів понад 50 колективів з усіх регіонів країни – представники вертепних колективів, колядники, фольклорно-театральні групи, аматорські об'єднання – виступали перед харків’янами на численних творчих майданчиках. Яскравих, вбраних у національний український одяг артистів цими вихідними можна було побачити у госпіталях, де проходять лікування поранені бійці ООС, супермаркетах, торгівельно-розважальних центрах, на вулицях та площах міста. Глядачам було представлено усі жанри вертепування, як традиційного, так і в сучасній інтерпретації: лялькові вистави, виступи кобзарів, театр тіней, живі костюмовані вертепи та багато іншого.

Художні колективи університету разом з іншими учасниками фестивалю взяли участь у головних подіях свята – параді вертепів, який пройшов ходою по вулиці Сумській від майдану Свободи до міського парку імені М. Горького, та в міжнародній акції «Нова радість стала». Біля головної сцени парку учасники фестивалю одночасно заспівали колядку «Нова радість стала», після чого розпочався концерт на різних локаціях парку.