Поліцейський повинен досконало володіти вогнепальною зброєю. Навички влучного ведення вогню курсанти Харківського національного університету внутрішніх справ відпрацьовують у тирах під час занять з вогневої підготовки. Університет має сучасний навчально-тренувальний стрілецький комплекс, який включає п’ять тирів: 100- та 50-метровий для проведення занять з використанням автоматичної стрілецької зброї, пістолетів та малокаліберних гвинтівок, 25-метровий тир, обладнаний універсальним мультимедійним інтерактивним тиром «Інгул-7» та два інтерактивні мультимедійні лазерні тири «Рубін-У», що застосовуються як для початкової стрілецької підготовки, так і для вдосконалення спеціальних стрілецьких якостей бійців спецназу.