Які загрози для суспільства несе вживання спиртних напоїв та що робити у випадку, коли підліток вживає алкоголь, разом із заступником завідувача науково-дослідної лабораторії з проблем протидії злочинності Харківського національного університету внутрішніх справ Олексієм Сердюком розмірковували психотерапевт, головний науковий співробітник ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України» Анатолій Артемчук та завідувачка відділенням психіатрії ДУ «Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків НАМН України» Емілія Михайлова.

Олексій Сердюк презентував результати дослідження «Молодь та наркотики» стосовно вживання алкоголю харківською молоддю.

Результати дослідження показують, що алкоголь протягом життя вживало 88,3 % молодих харків'ян, за останні три роки загальна кількість споживачів алкоголю повільно зростає. Відсоток регулярних споживачів залишається відносно стабільним – кожен п’ятий молодий харків’янин вживає алкоголь регулярно (19,0 %). Протягом останніх років відбувається повільне збільшення загальних об’ємів вживання алкоголю молоддю, а у структурі вживання зростають об’єми вживання слабоалкогольних коктейлів та міцних спиртних напоїв (горілки, самогону, коньяку тощо). Алкоголь протягом життя вживали 90,8 % жінок та 86,5 % чоловіків, їх співвідношення становить приблизно 50 до 50, але жінки переважають (50,3 % на 49,7 %). Алкоголь є єдиною речовиною, серед споживачів якої переважають жінки.

Відео заходу можна переглянути за посиланням: https://youtu.be/Gy3DdMjJqZI