Харківський національний університет внутрішніх справ відзначає 20 років з дня, коли Указом Президента України № 125/2001 2 березня 2001 року Університету внутрішніх справ було надано статус національного. З нагоди цієї дати в університеті в режимі онлайн відбулася Міжнародна науково-практична конференція «Харківський національний університет внутрішніх справ: 20 років у статусі національного».

Відкрив конференцію ректор університету член-кореспондент Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко. Він зазначив, що «за 20 років університет пройшов значний шлях, сповнений здобутків і перемог, плідної і наполегливої роботи у підготовці кадрів для правоохоронних органів України, у науковій діяльності, зміцненні матеріально-технічної бази вишу й наближенням освітнього процесу до кращих світових стандартів. Університету є чим пишатися.  Ми підготували понад 50 тисяч фахівців, які сумлінно несуть службу в різних підрозділах правоохоронних органів України, обіймають керівні посади в Міністерстві внутрішніх справ, лавах Національної поліції України, органах державної влади, у провідних закладах вищої освіти, роблять значний внесок у розвиток відомчої науки, своєю відданою і сумлінною працею підвищують престиж правоохоронних органів  і держави Україна у світовому просторі.

Мати статус національного вишу для нас також означає високий рівень національної свідомості, справжнього громадянина своєї держави, патріота і захисника. Наш університет не просто виш, який готує поліцейських, а поліцейських для України. І це є визначальним у нашій діяльності». Валерій Васильович побажав усім учасникам конференції успіхів, творчого натхнення і плідної роботи.

Ініціатор створення вишу, перший ректор університету, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України, генерал-полковник міліції Олександр Бандурка зробив історичний екскурс щодо створення в Україні першого університету для підготовки правоохоронних кадрів.

Привітання від Голови Наглядової ради університету кандидата юридичних наук, доцента Ірини Єфремової передав учасникам конференції перший проректор університету доктор юридичних наук, доцент, заслужений працівник освіти, полковник поліції Дмитро Швець: «Безумовно,  статус національного для університету – це велика честь і величезна відповідальність. Я пишаюся тим, що з першого дня заснування й до  сьогодні  університет  упевнено утримує звання флагмана правоохоронної освіти нашої держави, виправдовуючи високу довіру держави та народу України».

У конференції взяли участь понад 200 представників закладів вищої освіти України та зарубіжжя, органів державної влади, установ та організацій.

Університет має славне минуле, гідне сьогодення, перспективне майбутнє. Вся його діяльність – це невпинний рух уперед, наполегливою, щоденною працею він торує шлях до нових звершень і перемог.