5 травня 2017 року в Харківському національному університеті внутрішніх справ відбулося відкриття Центру Українсько-Польського розвитку.  У заходах взяли участь заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Олександр Скакун, Генеральний Консул Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові Януш Яблонський, Консул Генерального Консульства Республіки Польща в Харкові Ян Здановський, ректор університету генерал поліції 3 рангу Валерій Сокуренко, директор Департаменту оборонної, мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Харківської обласної державної адміністрації Олексій Максимов, ректор ХНУВС (1992–1993 рр., 2010–2012 рр.) Олександр Бандурка, ректор ХНУВС (2012–2015 рр.) Сергій Гусаров, а також представники Харківського товариства польської культури, Центру міжнародної діяльності та освіти Харківського національного університету міського господарства ім. Бекетова, Українсько-польського центру науки і культури ХНУ ім. В. Н. Каразіна, науково-педагогічний склад ХНУВС, курсанти та студенти.

Мета створення Центру – розробка та реалізація програм освітнього, культурного та наукового співробітництва з вищими навчальними закладами та іншими установами Республіки Польща. Його діяльність має сприяти формуванню позитивного іміджу української поліції та університету зокрема в освітніх, культурних та наукових колах на міжнародній арені.

Першим проектом Центру українсько-польського розвитку стала фотовиставка «Правда і пам'ять. Катинський злочин», яка висвітлює події, пов’язані із розстрілом НКВС у 1940 році польських військовополонених та представників польської інтелігенції як ворогів радянської влади.