Доцент кафедри криміналістики та судової експертології факультету № 1 ХНУВС підполковник поліції Тетяна Матюшкова провела бінарне практичне заняття з курсантами навчальної групи Ф2-16-301 за участі Майкла Степіен – викладача кафедри превенції та дорожнього руху Школи поліції в Катовіце (Польща) в рамках дисципліни «Криміналістика» за темою «Методика розслідування зґвалтувань».

Під час практичного заняття розглянуто криміналістичну характеристику зазначених злочинів, типові слідчі ситуації початкового етапу їх розслідування, версії, особливості проведення окремих слідчих (розшукових) дій. Викладення навчального матеріалу супроводжувалося наведенням прикладів зі слідчої та судової практики.

Майкл Степіен поділився польським досвідом проведення допиту неповнолітніх жертв насильницьких злочинів та ознайомив курсантів з польською моделлю взаємодії правоохоронних органів, соціальних служб і психологів при розслідуванні зґвалтувань, у тому числі, вчинених в сім’ї.

Під час практичного заняття курсанти мали можливість поставити запитання колезі з Польщі, порівняти вітчизняне й польське законодавство з окремих аспектів розслідування зґвалтувань та в результаті отримати нові знання з криміналістики.