"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Дистанційне навчання у ХНУВС Атестація здобувачів Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

Ректор Харківського національного університету внутрішніх справ Валерій Васильович Сокуренко

Валерій Васильович Сокуренко
ректор ХНУВС,
генерал поліції третього рангу, заслужений юрист України,
член-кореспондент Національної академії правових наук України,
доктор юридичних наук, професор

Харківський національний університет внутрішніх справ — заклад вищої освіти МВС України. Нещодавно разом із громадськістю університет відзначив 100 років від початку підготовки правоохоронних кадрів на харківській землі. За цей час виш підготував понад 50 тисяч фахівців для правоохоронних органів, які працюють в усіх куточках України.

В університеті готують фахівців за державним замовленням та за кошти фізичних і юридичних осіб. Діють шість факультетів із наданням ступенів вищої освіти «бакалавр» і «магістр». Це — факультет № 1 (досудового слідства), випускники якого працюють в органах досудового розслідування на посаді слідчого; факультет №  2 (кримінальної поліції), який готує фахівців для підрозділів карного розшуку, боротьби з незаконним обігом наркотиків, у сфері захисту економіки та інших оперативних служб; факультет № 3 (підрозділів поліції превентивної діяльності), випускники якого працюють на посадах інспекторів ювенальної превенції, дозвільної системи, у підрозділах кад­рової служби, з безпеки дорожнього руху, психологами та ін. Факультет № 4 (кіберполіції)  єдиний факультет у системі відомчих закладів вищої освіти України, який готує кіберполіцейських. Його випускники працюють на посадах слідчих, оперуповноважених підрозділів боротьби з кіберзлочинами, зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, а також в оперативно-технічних та інформаційно-аналітичних підрозділах. Для працівників поліції діє факультет № 5 (заочного навчання).

На факультеті № 6 (права та масових комунікацій) навчаються студенти, в тому числі іноземні громадяни. На факультеті здійснюється підготовка фахівців ступенів вищої освіти «бакалавр» і «магістр» за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність», «Психологія», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Кібербезпека».

В університеті діє підготовче відділення.

Для студентів денної та заочної форм навчання відкрито кафедру військової підготовки, після закінчення якої вони отримують військове звання «молодший лейтенант запасу». У складі університету також функціонують інститут післядипломної освіти, Сумська філія, Сумський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції» Сумської філії, Кременчуцький льотний коледж.

Університет має сучасну матеріально-технічну базу. Для відпрацювання практичних навичок функціонують навчально-тренувальні полігони — тактичний, криміналістичний, відділ поліції, центр боротьби з кіберзлочинністю та моніторингу кіберпростору, 100-метровий стрілецький комплекс, лазерний мультимедійний тир «Рубін-У» з фізичним навантаженням, центри корекційної та психодіагностичної діяльності, гендерної освіти, Українсько-Польського розвитку, виставкова зала, музей університету. Працюють унікальні навчальні аудиторії — зала судових засідань, зелена кімната для надання психологічної допомоги постраждалим від насильства, юридична клініка, в якій курсанти та студенти університету надають безоплатну правову допомогу населенню тощо.

Університет активно співпрацює з поліцейськими установами Швеції, Чехії, Норвегії, США, Туреччини, Хорватії, Польщі та іншими.

Побудовано новий сучасний дев’ятиповерховий гуртожиток, працює медико-санітарна частина, розширено й оновлено мережу університетських їдалень і кафе.

До послуг курсантів і студентів численні спортивні секції, борцівські, тренажерні та спортивні зали, літній багатофункціональний спортивний комплекс із майданчиками для виконання гімнастичних вправ, гри у футбол, волейбол, баскетбол, є смуга перешкод. Багатофункціональний комплекс «Динамо-Арена», побудований за сучасними європейськими стандартами, дозволяє проводити тренінги, заняття зі спеціальної фізичної і тактичної підготовки, спортивно-масові заходи, футбольні матчі тощо.

Курсанти та студенти університету цікаво й змістовно проводять дозвілля. Молодь відвідує театри, галереї, художні виставки тощо. В університеті працюють гуртки художньої самодіяльності, прикладного мистецтва. Розкрити свій творчий потенціал курсанти і студенти можуть під час проведення численних культурно-масових заходів: конкурсу «Міс першокурсниця», святкування Дня закоханих, огляду-конкурсу художньої самодіяльності, фестивалю команд КВК, святкових концертів з нагоди державних і професійних свят.

Справжньою окрасою університету є численні сквери, куточки відпочинку, алеї. Поблизу навчальних корпусів, спортивних майданчиків, адміністративних та інших будівель щороку висаджуються різні дерева, декоративні кущі, велика кількість квітів, а навесні на центральній алеї університету квітнуть сакури.

Колектив Харківського національного університету внутрішніх справ має високе звання «Флагман освіти і науки України», тричі ставав переможцем Всеукраїнського освітянського рейтингу «Софія Київська», відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, має інші нагороди.

Адреса: 61080 м. Харків, пр-т Льва Ландау, 27