"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Дистанційне навчання у ХНУВС Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

Ректор Харківського національного університету внутрішніх справ, полковник поліції, кандидат педагогічних наук, доцент Дмитро Володимирович Швець

Дмитро Володимирович Швець
ректор ХНУВС,
полковник поліції,
доктор юридичних наук, доцент

Харківський національний університет внутрішніх справ – вищий навчальний заклад системи МВС України, заснований 22 листопада 1994 року. 2 березня 2001 року указом Президента України Університету внутрішніх справ було надано статус національного.

В університеті готують фахівців за державним замовленням і госпрозрахункових засадах на денній, заочній та дистанційній формах навчання в галузях права, цивільної безпеки, управління та адміністрування, соціальних та поведінкових наук, інформаційних технологій. Діють шість факультетів із наданням ступенів вищої освіти «бакалавр» і «магістр». Випускники факультету № 1 (слідства) можуть працювати в органах досудового розслідування на посаді слідчого; випускники факультету № 2 (кримінальної поліції) – у підрозділах карного розшуку, боротьби з незаконним обігом наркотиків, у сфері захисту економіки та інших оперативних службах; випускники факультету № 3 (підрозділів поліції превентивної діяльності) – на посадах інспекторів ювенальної превенції, дозвільної системи, з безпеки дорожнього руху, психологів та інших. Факультет № 4 (кіберполіції) – єдиний факультет у системі відомчих вищих навчальних закладів України, який готує кіберполіцейських. Його випускники працюють на посадах слідчих і оперуповноважених підрозділів боротьби з кіберзлочинами, зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми, а також в оперативно-технічних та інформаційно-аналітичних підрозділах. Для працівників поліції діє факультет № 5 (заочного навчання). На факультеті № 6 (права та масових комунікацій) навчаються студенти, в тому числі іноземні громадяни, на денній, заочній та дистанційній формах навчання за рахунок коштів фізичних та юридичних осіб. На факультеті здійснюється підготовка фахівців ступенів вищої освіти «бакалавр» і «магістр» за спеціальностями «Право», «Правоохоронна діяльність», «Психологія», «Фінанси, банківська справа та страхування», «Кібербезпека».

В університеті діє підготовче відділення. Для студентів денної та заочної форм навчання відкрито кафедру військової підготовки, після закінчення якої вони отримують військове звання «молодший лейтенант запасу». У складі університету також функціонують Інститут післядипломної освіти, Сумська філія, Сумський центр первинної професійної підготовки «Академія поліції», діють представництва в містах Маріуполі, Мелітополі, Полтаві та Смілі. Університет має потужний науково-педагогічний колектив. Заняття з курсантами, студентами та слухачами проводять 59 докторів наук і професорів, 310 кандидатів наук і доцентів. Працюють 30 кафедр, 2 науково-дослідні лабораторії, створено власні наукові школи, які займають провідні позиції в науковому середовищі та кожна з яких має значні здобутки. Діють 5 спеціалізованих учених рад із захисту дисертацій на здобуття освітньо-наукового ступеня «доктор філософії» та наукового ступеня «доктор наук».

Колективом університету визначено пріоритети, яких він дотримується у своїй діяльності: національно-патріотичне та культурне виховання, здоровий спосіб життя, оволодіння ІТ-технологіями, поглиблене вивчення іноземних мов.

В університеті створено сучасну матеріально-технічну базу. Діють навчально-тренувальні полігони – криміналістичний, відділ поліції, центр боротьби з кіберзлочинністю та моніторингу кіберпростору, 100-метровий стрілецький комплекс, центри корекційної та психодіагностичної діяльності, гендерної освіти, кабінет педагогічної майстерності для молодих викладачів, кабінет для навчання курсантів майстерності водія, виставкова зала, музей університету, відкрито Центр Українсько-Польського розвитку. Працюють унікальні навчальні аудиторії – зала судових засідань, «зелена кімната» для надання психологічної допомоги постраждалим від насильства, юридична клініка, в якій курсанти і студенти університету надають безоплатну правову допомогу населенню.

Створено належні санітарно-побутові умови для проживання курсантів і студентів у гуртожитках. Є кімнати для самопідготовки з доступом до мережі Інтернет, спортивні зали. Працює медико-санітарна частина, де є стаціонарне відділення. Розширено й оновлено мережу університетських їдалень і кафе.

Спортивна база університету – це борцівські, тренажерні та спортивні зали, літній багатофункціональний спортивний комплекс, який включає в себе майданчики для виконання гімнастичних вправ, гри в міні-футбол, волейбол і баскетбол та смугу перешкод. Відкрито тренувально-спортивний комплекс стадіон «Динамо-Арена», який побудовано за сучасними європейськими стандартами. Він є багатофункціональним спортивним майданчиком для проведення тренінгів і занять зі спеціальної фізичної й тактичної підготовки. Проводити навчальні заняття та грати у футбол тут можна за будь-якої пори року. Стадіон обладнаний сучасним освітленням і синтетичним покриттям, є прес-центр, центр психологічної допомоги, душові та роздягальні.

У навчальному закладі працюють секції з різних видів спорту – тайського боксу, самбо, дзюдо, легкої атлетики, гирьового спорту, шахів тощо. Надзвичайно популярними серед молоді є ігрові види спорту – футбол, волейбол, баскетбол. Спортсмени університету – неодноразові переможці чемпіонатів України, Європи та світу.

На громадських засадах діє Університет культури, в рамках роботи якого відбуваються різноманітні культурно-освітні заходи, зустрічі з видатними митцями Харківщини. Молодь відвідує театри, галереї, художні виставки тощо. В університеті працюють гуртки художньої самодіяльності, прикладного мистецтва. Розкрити свій творчий потенціал курсанти і студенти можуть під час проведення численних культурно-масових заходів: конкурсу «Міс першокурсниця», святкування Дня закоханих, огляду-конкурсу художньої самодіяльності, фестивалю команд КВК, святкових концертів з нагоди державних і професійних свят.

Справжньою окрасою університету є численні сквери, куточки відпочинку, алеї. Поблизу навчальних корпусів, спортивних майданчиків, адміністративних та інших будівель щороку висаджуються різні породи дерев, декоративні кущі, велика кількість квітів, а навесні на центральній алеї університету квітнуть сакури.

Університет активно співпрацює з поліцейськими установами Швеції, Чехії, Норвегії, США, Туреччини, Хорватії, Польщі, Молдови та ін.

Колектив Харківського національного університету внутрішніх справ має високе звання «Флагман освіти і науки України», тричі ставав переможцем Всеукраїнського освітянського рейтингу «Софія Київська», відзначений Почесною грамотою Кабінету Міністрів України, має інші нагороди.

Адреса: 61080 м. Харків, пр-т Льва Ландау, 27