"Знання. Закон. Честь."
Харківський національний університет внутрішніх справ
61080, Україна, м. Харків, пр. Льва Ландау, 27    (057) 7398-181    odin.univd@gmail.com
Про ХНУВС Наглядова рада ХНУВС Нормативні документи ХНУВС Каталог освітніх програм Ліцензійні та акредитаційні документи Розклад занять ХНУВС Доступ до публічної інформації та звернення громадян Особливості ХНУВС Курсантсько-студентське самоврядування Підрозділи університету Державні закупівлі Науковий парк Наукова діяльність Спеціалізовані вчені ради Міжнародне співробітництво Науковці та їх роботи Видавнича діяльність Запобігання корупції База відпочинку "Янтарна" Дистанційне навчання у ХНУВС Профорієнтаційна робота та іміджева продукція Рада ректорів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації Харківського регіону Ліцей "Правоохоронець" Корисні посилання Телефон довіри Фінансова звітність Профспілка ХНУВС Громадська організація "Об`єднання ветеранів ОВС ХНУВС" Фотогалерея Діти про права людини Пам'ятні дати

У даному розділі розміщено інформацію про міжнародні стипендійні програми для навчання та стажування за кордоном. Кожна з цих програм повністю покриває витрати учасників – фінансується навчання, проживання, переліт до місця навчання і назад, виплати щомісячної стипендії, кошти, спрямовані на підвищення професійного розвитку, медичне страхування.

Кожне з посилань містить короткий опис програми. За більш детальною інформацією та бланками анкет звертайтеся до працівників відділу міжнародних зв’язків. 

Корисна порада: рекомендуємо курсантам та студентам випускних курсів дивитися також посилання на стипендійні програми для викладачів, учених та дослідників, оскільки деякі з них розраховані на отримання ступеня магістра і вимагають лише диплом про закінчену вищу освіту.

Cтипендії для економістів (Німеччина)

Стипендія призначена для тих, хто на момент подання документів вивчає економіку на третьому курсі та добре володіє німецькою мовою. Стипендія передбачає навчання в Німеччині протягом десяти місяців, передбачено також проходження практики на німецькому підприємстві.

Необхідні документи:

 1. Аплікаційна заява.
 2. Резюме.
 3. Два рекомендаційні листи.

Термін подання документів: з 1 вересня по 20 листопада щорічно.


Cтипендія уряду Канади

Стипендія передбачає навчання в університетах Канади студентів, які закінчили хоча б один рік навчання та добре володіють англійською мовою.

Необхідні документи:

 1. Аплікаційна форма.
 2. Есе з обґрунтуванням мети участі.
 3. Есе з описом історії твого університету.
 4. Есе про місце, де ти народився.
 5. Резюме.
 6. Два рекомендаційні листи.
 7. Три есе на задані теми (визначаються щорічно).

Термін подання документів: до 1 жовтня щорічно.


Cтипендія ім. Сороса (Болгарія)

Стипендія передбачає навчання в Американському Університеті в Болгарії протягом чотирьох років. Абітурієнти повинні добре знати англійську мову та мати диплом про середню освіту. В результаті навчання студенти отримують диплом бакалавра за наступними спеціальностями: комп’ютерні науки, економіка, історія, політичні науки, міжнародні відносини.

Необхідні документи:

 1. Аплікаційна форма.
 2. Офіційно завірені копії табелів за останні три роки.
 3. Офіційно завірений переклад табелів англійською мовою.
 4. Три рекомендаційні листи.
 5. Есе.

Термін подання документів: до 15 грудня щорічно.


Магістерські стипендії Центральноєвропейського університету (Угорщина)

Центральноєвропейський університет надає повну або часткову стипендію відповідно до академічних здібностей кандидатів для отримання ступеня магістра за дисциплінами: економіка, гендерні студії, історія, міжнародні відносини, право, політологія, соціологія.

Необхідні документи:

 1. Аплікаційна форма.
 2. Есе з обґрунтуванням мети участі.
 3. Рекомендаційний лист.

Термін подання документів: до 15 січня щороку.


Стипендії на літній курс (Німеччина)

Стипендії надаються студентам, які успішно навчаються та добре володіють німецькою мовою. Стипендія передбачає навчання протягом 3-4 тижнів у Німеччині. Здобувачі повинні мати вік від 19 до 32 років.

Необхідні документи:

 1. Аплікаційна заява.
 2. Резюме.
 3. Два рекомендаційні листи.

Термін подання документів: з 1 вересня по 20 листопада щорічно.


Стипендійна програма Уряду Франції

Стипендія Уряду Франції призначена для осіб, що мають закінчену вищу освіту. Для участі у програмі необхідно вільно володіти французькою мовою. Програма передбачає отримання стипендії для здобуття диплома, еквівалентного диплому магістра. Термін навчання – 10 місяців.

Кінцевий термін подачі документів: до 15 березня щорічно.


Післядипломна освіта Fulbright (США)

За умовами конкурсу Fulbright Graduate Student Program випускники українських вищих навчальних закладів можуть отримати стипендію для навчання на магістерському рівні від одного до двох років або для стажування в американському університеті впродовж одного року. Післядипломна освіта є поєднанням навчання з індивідуальною дослідницькою працею. Система цього рівня освіти передбачає широкий спектр можливостей: річне/півторарічне навчання без отримання диплома з метою поглиблення знань з певної дисципліни; перекваліфікація або навчання за суміжною спеціальністю; здобуття магістерського ступеня; проведення індивідуальних досліджень; підготовка до кваліфікаційних іспитів і вступу до докторантури.

Вимоги до кандидатів: українське громадянство; вища освіта: диплом спеціаліста, ступінь магістра на час призначення стипендії (у конкурсі можуть брати участь студенти 4-5-х курсів).

Необхідні документи:

 1. Заповнена анкета.
 2. Три рекомендаційні листи.
 3. Копія диплома про освіту та додаток до диплома (або копія залікової книжки для студентів випускних курсів 4-5-х курсів).

Термін подання документів: до 16 травня щороку.


Програма обміну студентами IREX (США)

Програма передбачає один академічний рік навчання (9 місяців) в коледжах та університетах США для судентів1-3 курсів віком від 17 до 23 років, які вільно володіють англійською мовою. Галузі навчання: американістика, бізнес, сільське господарство, менеджмент у галузі охорони навколишнього середовища, журналістика та ЗМІ, політологія, соціологія, кримінальне право, комп’ютерні науки, міжнародні відносини.

Термін подання документів: до 17 жовтня щороку.