Громадська організація «Об’єднання ветеранів органів внутрішніх справ Харківського національного університету внутрішніх справ» створена 2 лютого 2012 року ветеранами Харківського національного університету внутрішніх справ з метою захисту своїх соціальних та інших інтересів і діє в межах м. Харкова.

Діяльність Об’єднання охоплює осіб, які мають статус «ветеран органів внутрішніх справ» та до звільнення з ОВС проходили службу на посадах рядового та начальницького складу Харківського національного університету внутрішніх справ.

Об’єднання незалежне від будь-яких політичних партій і рухів, бере участь у суспільно-політичному житті держави, постійно співпрацює з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, Організацією ветеранів України, іншими об'єднаннями громадян, головними напрямками діяльності яких є економічне і духовне становлення України, мир і злагода в суспільстві, члени об`єднання стоять на принципах соціально-економічного та іншого забезпечення ветеранів війни, праці, військової служби, органів внутрішніх справ і всіх громадян похилого віку.

Головною метою діяльності Об’єднання є сприяння забезпеченню соціальної справедливості, пріоритету загальнолюдських цінностей, всебічний захист законних прав, соціальних, економічних, вікових та інших інтересів його членів, просвітницька діяльність, а також підвищення престижу професії працівників ОВС.