Напередодні відзначення 25-ї річниці ухвалення Конституції України відділом соціально-гуманітарної роботи ХНУВС підготовлено нову музейну виставу «На сторожі Свободи і Демократії», а також проведено її презентацію для представників перших курсів усіх факультетів.

Виставка нагадує про глибокі історичні корені конституційно-правової традиції України. Прагнення до рівноправ’я, свободи й демократії увійшло до ментального змісту української нації ще з давньоруських часів. Одним із яскравих досягнень національного права стала перша європейська конституція,  розроблена гетьманом Пилипом Орликом.

Харківський національний університет внутрішніх справ пишається тим, що перший ректор університету (1992–2003, 2010–2012 рр.), академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, професор, заслужений юрист України Олександр Бандурка, який чотири рази поспіль від одного й того ж округу обирався народним депутатом, був активним учасником тих історичних подій, пов’язаних із прийняттям сучасної Конституції України.

Університет має значні наукові напрацювання у галузі конституційного права, про що красномовно свідчать численні монографії, матеріали науково-практичних конференцій, навчальні матеріали. Приділено також увагу вшануванню державних символів та Конституції України як одного з них.

Запрошуємо університетську спільноту оглянути виставку, яка розміщена поруч із приміщенням музею.

Андрій Прохоров, директор музею